Весна для франкомовних студентів Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного стала справжньою французькою весною. Цю культурну подію, ініційовану Посольством Франції в Україні у співпраці із Альянс Франсез та з франкомовними партнерами, відзначають в Україні вже 16 років.

Таким партнером ТДАТУ є вже добре відома Федерація Обмінів Франція Україна з її Асоціаціями. Французька весна у ТДАТУ почалася 9 березня і тривала до 2 квітня 2021 року. У цьому році початок весни в Університеті ознаменувався новим стартом освітнього лінгвістичного курсу з французької мови. Вже у п’ятий раз в рамках Угоди про співробітництво ФОФУ – ТДАТУ на кафедрі іноземних мов університету студенти вдосконалюють свої знання з французької мови з викладачем з Асоціації FLE. Метою цього проекту є підготувати студентів-кандидатів на проходження літніх сільськогосподарських стажувань до поїздки влітку 2021 року та можливого подовження навчання у закладах вищої освіти Франції або подальшого працевлаштування у французьких компаніях.

У цьому році для проведення курсів до нашого Університету делегована пані Йоланд Піняр, яка має дві вищі освіти. Як документознавець, вона працювала довгий час у Національній бібліотеці Франції (Париж), потім навчалася у Ліоні і отримала диплом викладача FLE, французької мови для іноземців. Більше 10 років Йоланд Піняр викладає французьку мову іноземцям в різних країнах Європи і навіть в Азії (Пекін). Через епідемічну ситуацію в світі французький викладач не змогла відвідати наш університет і люб’язно погодилася проводити заняття з французької мови дистанційно.

Дистанційні online-заняття мають свої переваги і недоліки. Живе спілкування, використання паперових навчальних матеріалів прискорюють процес засвоєння мови. Але в умовах карантину, студенти, перебуваючи в домашній обстановці після університетських занять, мали у своєму розпорядженні більше часу для занять з французької мови і їх підготовки. Так як процес навчання проходив в режимі онлайн, спілкування між викладачем і студентами здійснювалося при наявності додаткових технічних засобів: комп’ютера, веб-камери, навушників і мікрофону або іноді додатково мобільного телефону. Запорукою успіху всіх студентів також повинен був стати швидкий Інтернет. Робота з платформою ZOOM дала можливість продовжувати вчитися в нових умовах.

Комунікативний метод проведення занять допоміг швидко і ефективно освоїти навички усного іншомовного спілкування, мови та її сприйняття на слух. Не дивлячись на виникнення іноді технічних збоїв (нестійкий Інтернет, переривання зв’язку, сторонні шуми), щоденні вечірні заняття не здавалися студентам тяжким вантажем і проходили невимушено, швидко та цікаво. Багато зі студентів відкрили для себе нові творчі здібності. Ніхто з учасників не відчував мовного бар’єру. Робота з автентичними матеріалами була звичною для наших студентів, так як вже багато років викладачі кафедри іноземних мов навчають мовам на базі автентичних підручників.

Занурення в мовне середовище шляхом постійного спілкування з носієм мови показало, що наші студенти зможуть спокійно адаптуватися до іншомовного середовища і успішно пройти практику на французьких підприємствах.

Всі студенти, які успішно пройшли програму курсів (40 годин) отримають сертифікати, підписані Федерацією Обмінів Франція Україна та Асоціацією FLE FU. Будемо сподіватися, що ці студенти стануть успішними! Завдяки іноземним мовам вони відкриють для себе новий цікавий, перспективний світ!

Маргарита Виноградова,
старший викладач кафедри іноземних мов