Знання іноземних мов – це не тільки показник освіченості людини, а й умова його успішної діяльності, тому у Таврійському державному агротехнологічному університеті приділяється велика увага вивченню іноземних мов.

З 11 по 21 квітня 2017 року на кафедрі іноземних мов ТДАТУ у співпраці із відділом міжнародних зв’язків проходили інтенсивні курси французької мови за програмою Федерації Обмінів Франція – Україна, з участю французького викладача з Асоціації FLE французької мови, як іноземної, для студентів-франкофонів, учасників літніх освітніх сільськогосподарських стажувань у Франції та тих, хто має намір брати участь у французьких стажуваннях на наступний рік. Стажування за кордоном є найбільшою перевагою для тих, хто планує досягти вершин у своїй професії.

Філіпп Пащі, висококваліфікований викладач, проводив інтенсивні курси за сучасними методиками із використанням інноваційних технологій. 18 студентів було поділено на дві групи: рівень А1-А2, В1-В2. Навчання проводилося за комунікативною методикою з використанням технічних і мультимедійних засобів навчання на базі автентичних підручників “Alter ego”, які відповідають вимогам при здачі міжнародних іспитів. Асоціація FLE подарувала ці новітні навчальні посібники кафедрі іноземних мов ТДАТУ.

Студентам запам’ятаються ці уроки, як цікаві, з виконанням  вправ з артикуляції, імпровізації міміки, жестів, та як динамічні, з елементами театральної  інтерпретації, заснованих на повсякденних ситуаціях. Високий рівень активності студентів курсу і швидке засвоєння ними матеріалу супроводжували кожне заняття. Викладач охарактеризував студентів як сумлінних, ініціативних і працьовитих.

Під час перебування французького гостя для нього було організовано оглядові екскурсії по університету на кафедри Технології переробки та зберігання продукції сільського господарства”, “Механізація тваринництва”, “Механізовані засобі”, “ОПХВ”, до теплиці з вирощування грибів, до музею університету. Його вразила поїздка на Кам’яну Могилу та цілющі джерела у селі Терпіння. Філіпп Пащі цікавився тонкощами нового виду бізнесу на страусиній фермі та у грибному підприємстві в селі Садове. Французький викладач із задоволенням взяв участь у розписі пасхальних яєць – писанок. Учасники Інтеркультурної Пасхи, яка проводилась в Будинку культури і відпочинку Шевченко, гостинно зустріли французького гостя та здивували його своїми артистичними номерами.

По закінченню лінгвістичного тренінгу-стажування 21 квітня студенти здавали усний і письмовий іспит та показали добрі і відмінні результати. Студентам були вручені сертифікати, підписані університетом спільно з Федерацією Обмінів Франція – Україна та Асоціацією FLE. Шляхом максимального занурення в мовне середовище практичні заняття з носієм мови допомогли студентам забути про мовний бар’єр та повірити в свої сили для проходження літнього стажування у Франції.

Урочиста церемонія закриття курсів глибоко розчулила французького гостя. Студенти висловили слова подяки Філіппу Пащі та подарували українські сувеніри. Завідуюча кафедрою іноземних мов Мунтян С.Г. та начальник відділу міжнародних зв’язків Єфіменко Л.М. із задоволенням вислухали звіт Філіппа Пащі про роботу студентів та висловили надію на подальшу співпрацю.

М.С. Виноградова, старший викладач кафедри іноземних мов,

фахівець відділу міжнародних зв’язків