10

Його – джерело молодості. 

Ви молоді, поки гнучкий ваш хребет.

Боб Гарпер, персональний тренер (США)

Сьогодні, 21 червня, у світі відзначається Міжнародний день йоги (International Yoga Day). Уперше це свято  провели в червні 2015 року, а ініціатива впровадження і вибір дати належать прем’єр-міністрові Індії Нарендрі Моді. На відкритті 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН він заявив наступне: “Йога – це неоціненний дар нашої давньої традиції. Йога уособлює єдність духу і тіла, думки й дії. Вона важлива для координації всіх цих аспектів. Такий комплексний підхід дуже цінний для нашого здоров’я і добробуту. Йога – це не тільки комплекс фізичних вправ, це шлях відкриття в собі почуття гармонії з собою, світом і природою”.

Йога – древня фізична, психічна і духовна практика. Слово “йога” в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості. Це дуже давнє вчення. Деякі практики стверджують, що йогою займаються вже багато тисячоліть. А доказами цього служать веди – старовинні індійські трактати індійських мудреців, створені понад 2,5 тисячі років до нашої ери. Батьківщиною йоги є Індія. Тільки в цій країні це вчення так інтенсивно досліджують, поширюють і цінують. Вибір дати пов’язаний з найдовшим днем ​​у році для половини планети – днем ​​літнього сонцестояння. Беручи своє коріння в індуїзмі, практика йоги пов’язана і з буддизмом, де також головна мета – всеосяжна гармонія. Інтерес до давньоіндійської школи в Європі й Америці виник в 19 столітті, а зростання популярності цього вчення припав вже на 20 століття. Сьогодні число прихильників йоги продовжує рости по всьому світу. Не залишається осторонь і Україна, де популярність йоги росте з кожним роком.

Йога – ця древня, але досконала галузь знання, пов’язана з еволюцією людства. Ця еволюція охоплює всі аспекти буття, від здоров’я тіла до самореалізації. Йога означає союз – союз тіла зі свідомістю і свідомості з душею. Йога дозволяє знайти шляхи підтримки зваженого підходу в нашому повсякденному житті та наділяє людину умінням робити правильні дії.

Міжнародний День Йоги спрямований на підвищення обізнаності для широкого світової спільноти про величезні переваги всіх, хто займається йогою. Ініціативу свята підтримали 175 країн, які мають представництво в ООН. З огляду на універсальність і користь для здоров’я цього виду практик 11 грудня 2014 року Організація Об’єднаних Націй офіційно проголосила 21 червня “Міжнародним днем Йоги”(резолюція 69/131).Така сильна підтримка свята пов’язана зі всесвітньо визнаною користю йоги як для психіки, так і для фізичного здоров’я людей. “Проголосивши 21 червня як Міжнародний день Йоги, Генеральна Асамблея визнала величезні переваги цієї позитивної практики та її невіддільну сумісність з принципами та цінностями Організації Об’єднаних Націй”, – Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун.

21 червня 2015 року все земна спільнота любителів і професіоналів йоги відзначило I Міжнародний День Йоги. В Індії учасниками одночасної йога-сесії в перший Міжнародний день йоги стали 35 тисяч осіб. Ця наймасовіша і найбагатонаціональніша йога-сесія на одній площі увійшла до книги рекордів Гіннеса.

Тема Міжнародного Дня Йоги 2020 року – “GharGhar Me Yog” (Йога в кожному будинку) – позначає важливість перебування вдома і практики йоги з сім’єю, дотримуючись соціальної дистанції. Залишаючись вдома, ви знижуєте ризик зараження коронавірусом, а йога допоможе вам і вашій родині залишатися здоровими.

Кафедра фізичного виховання і спорту ТДАТУ імені Дмитра Моторного вітає всіх поцінувачів цієї древньої індійської системи! Бажаємо успіхів і міцного здоров’я! Бережіть себе та своїх близьких! Намасте́!

P.S. Намасте́ – індійське і непальське вітання, походить від слів “намах” – уклін, “ті” – тобі. Намасте́ як жест є з’єднанням двох долонь перед собою. Це привітання зазвичай супроводжується невеликим поклоном і жестом “Анджалі Мудря”, при якому рука притискається до іншої руки на рівні серця. Цей жест може бути використаний і без усного вітання, з тим же змістом. Вітання використовується і на початку зустрічі, і під час прощання. У ширшому сенсі намасте означає “божественне в мені вітає і з’єднується з божественним у тобі”. Привітання є виразом глибокої поваги.

Старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту НЕСТЕРОВ О.С.