unnamedМинулого тижня на засіданні кафедри фізичного виховання і спорту знову розглядалось злободенне питання академічної доброчесності, з яким викладачів та співробітників кафедри ознайомили завідувач кафедри Валерій Газаєв та його заступниця з науково-методичної роботи к.пед.н., старший викладач Марина Верховська. Основною ціллю проведення цього засідання було узагальнення успішних практик українського освітнього співтовариства в питаннях академічної доброчесності та якості освіти, а також аналіз, які стратегічні та практичні зміни слід здійснити для побудови якісно нової системи освіти України.

Досить багато уваги в їх доповідях була приділено актуальності проблеми “академічна доброчесність”, висвітлення її в законодавчих документах та науковій літературі. Вони намагалися розкрити суть поняття “академічна доброчесність”, виділивши правову і моральну сторони. Розглянули питання, пов’язані з міжнародним досвідом європейських і американських університетів з цієї проблематики; ознайомили з даними соціологічних досліджень, проведеними в Україні та що дозволяють виявити ставлення викладачів і студентів до проблеми “академічна доброчесність». Впровадження принципів академічної доброчесності означає, що в процесі навчання і дослідницької роботи студенти, викладачі та науковці повинні дотримуватися, перш за все, принципів чесної роботи й навчання.

За порушення академічної доброчесності педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники закладів освіти можуть бути притягнені до такої академічної відповідальності:
• відмова у присудженні наукового ступеня чи присвоєнні вченого звання;
• позбавлення присудженого наукового ступеня чи присвоєного вченого звання;
• відмова в присвоєнні або позбавлення присвоєного педагогічного звання, кваліфікаційної категорії;
• позбавлення права брати участь у роботі визначених законом органів чи займати визначені законом посади.

За результатами засідання кафедри вирішили надану інформацію взяти до уваги та і надалі проводити зустрічі на кафедрі та бесіди зі студентами під час практичних занять щодо дотримання академічної доброчесності в нашому університеті.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту