Весна повільно, але вірно перемагає зиму. День стає довшим, за вікном співають птахи, з-за хмар впевнено пробивається сонячне світло. Сьогодні головне жіноче свято в усьому світі – Міжнародний жіночий день, і нам теж захотілося поздоровити наших жінок.

Дорогі, прекрасні, чудові, кохані жінки! Прийміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята – 8 Березня! Ви – початок кожної людини. Ви – енергія, яку ні з чим не порівняти. Ви – муза, яка надихає на кращі звершення. Великі, надихаючі, ті без кого всі ми не ми. Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро і любов.

Кафедра фізичного виховання і спорту від щирого серця вітає Вас з Міжнародним жіночим днем!

У це чудове свято хочеться побажати Вам тільки позитивних емоцій, безмежного щастя, відмінного весняного настрою і міцного здоров’я. Нехай негаразди обходять стороною, а кожен день буде приводом для нової радості.

Бажаємо Вам тепла і любові в серцях, прекрасного самопочуття. Даруйте усмішки, радійте й отримуйте задоволення від життя! Щастя вам, успіхів завжди та в усьому!

Шановні жінки! Залишайтесь і надалі найчарівнішими, найжіночнішими, найкрасивішими, найкоханішими, найзвабливішими, найзагадковішими, найкращими!

P.S. Щороку 8 березня весь світ відзначає Міжнародний жіночий день, який також ще називають Днем боротьби за жіночі права. Ця визначна дата дозволяє оцінити та відзначити досягнення представниць прекрасної статі у різних сферах людської діяльності в минулому та у наші дні.

Перші згадки про жіночий день стосуються Древнього Риму, коли дівчата та жінки вбиралися у святковий одяг та прямували до храму, щоб вклонитися богині Весті. У той самий день представниці прекрасної статі отримували різні подарунки від своїх чоловіків. Проте історія нашого свята, що відзначається 8 березня, розпочалася у 1857 році.

8 березня 1857 року текстильниці Нью-Йорка пройшли маршем по вулицях Манхеттена, протестуючи проти низьких заробітків і поганих умов праці. Учасниці цього страйку, що увійшла в історію як «Марш порожніх каструль», висували вимоги про підвищення зарплат, поліпшення умов праці й рівних прав для жінок. Ця подія стала знаковою в історії так улюбленого всіма жінками Міжнародного жіночого дня. Вважається, що саме на честь нього і було обрано 8 березня для встановлення спеціального дня солідарності трудящих жінок всього світу в боротьбі проти гноблення, нерівності, за свої права.

Ідея проведення цього дня належала відомої німецької революціонерки Кларі Цеткін, вважала, що цифра 8 за своїми формами нагадує форми жіночого тіла. У 1910 році на жіночій конференції в данській столиці Копенгагені Цеткін запропонувала свою ідею. Існує цікава думка щодо самої дати.

Дата 8 березня з’явилася не відразу, тільки в 1914 році було реалізовано ідею перенести свято на цю дату. А згодом, 1975 року Організація Об’єднаних націй проголосила його Днем боротьби за жіночі права.

На 8 березня є досить цікава традиція – дарувати жінкам квіти, і саме тюльпани найчастіше підносять чоловіки своїм дамам. Тендітні тюльпани вважаються символами весни, про ці квіти складено чимало легенд. За однією з легенд, червоні тюльпани виросли з крапель крові загиблого юнака. Він пристрасно любив прекрасну дівчину, але одного разу недоброзичливці пустили неправдиві чутки про її смерть. Тоді юнак стрибнув вниз з високої скелі й розбився на смерть. На місці загибелі з’явилися червоні тюльпани – символи палкого кохання. Англійський переказ свідчить, що бутони тюльпанів служили ліжечками для маляток-фей. У Середній Азії існує повір’я, що по весні в недоступних горах зацвітає блакитний тюльпан. Людину, яка зможе знайти його, чекає неймовірне щастя.

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту