Технологія вирощування лікарських рослин

Спеціальність:
садівництво та виноградарство
СВО:
Бакалавр
Курс:
4
Провідний викладач:
Герасько Тетяна Володимирівна

Метою викладання курсу «Технологія вирощування лікарських рослин» є формування професійного мислення; навчання вмінню знаходити та визначати за морфологічними ознаками офіційні та неофіційні лікарські рослини в природі; визначати періоди їх раціональної заготівлі, умови сушіння, використання та зберігання; біологічні особливості та сучасні технології вирощування лікарських рослин.

3 Завдання вивчення дисципліни

Останнім часом вирощування лікарських рослин набуває дедалі більшої популярності серед українських фермерів. За статистикою, із лікарських рослин виготовляють понад 40% усіх медикаментів, у тому числі 75% ліків, які застосовують для лікування серцево-судинних захворювань, 60 – усіх кровозупинних і маткових лікувальних препаратів, 73 – відхаркувальних, 72 – антигельмінтних, 57- проносних. І це – не повний перелік.В Україні вирощують понад 25 різних лікарських культур, найголовніші з них: мак олійний, валеріана лікарська, беладона, м’ята перцева, алтея лікарська, марена красильна, подорожник великий, шавлія лікарська, чебрець звичайний, безсмертки піщані (цмин), ромашка лікарська та далматська, календула тощо.

Студент повинен знати: : ботанічну характеристику та біологічні особливості основних лікарських рослин, що вирощуються в Україні промисловим способом, сучасну прогресивну та екологічно безпечну технологію їх вирощування; вимоги державного стандарту щодо якості лікарської рослинної сировини та шляхи її поліпшення; заходи щодо зменшення до мінімуму втрат урожаю під час збирання, транспортування, післязбиральної обробки та зберігання лікарської рослинної сировини.

вміти: визначати за морфологічними ознаками рослини, що вивчаються у даному курсі у живому та гербаризованому вигляді; дотримуватись та з високою ефективністю реалізовувати сучасні прогресивні технології вирощування лікарських рослин; здійснювати біологічний контроль за станом посівів та реалізовувати заходи щодо захисту лікарських рослин від шкідливих організмів; розробляти і реалізовувати заходи щодо збереження якості лікарської рослинної сировини.

Робоча програма дисципліни Технологія вирощування лікарських рослин для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр факультету агротехнологій та екології   спеціальності 203 Садівництво та виноградарство.

Методичні вказівки до ЛР дисципліни Технологія вирощування лікарських рослин для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр факультету агротехнологій та екології   спеціальності 203 Садівництво та виноградарство.

Методичні вказівки до СР дисципліни Технологія вирощування лікарських рослин для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр факультету агротехнологій та екології   спеціальності 203 Садівництво та виноградарство.

Конспект лекцій дисципліни Технологія вирощування лікарських рослин для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр факультету агротехнологій та екології   спеціальності 203 Садівництво та виноградарство.

Силабус дисципліни Технологія вирощування лікарських рослин для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр факультету агротехнологій та екології   спеціальності 203 Садівництво та виноградарство.