В рамках підготовки освітньо-професійної програми «Садівництво Та Виноградарство» першого рівня вищої освіти за спеціальністю 203 «Садівництво та виноградарство» було проведено обговорення програми за участі академічної спільноти. В обговоренні прийняли участь Іщенко І.О. (декан агробіотехнологічного факультету Одеського державного аграрного університету, к.с.г.н., доцент; Петренко С.О. (доцент кафедри садівництва, виноградарства, біології та хімії ОДАУ, к.с.г.н.); Ковтунюк З.І. (доцент кафедри овочівництва Уманського національного університету садівництва, к.с.г.н.); Буцик Р.М. (доцент кафедри плодівництва і виноградарства УНУС); Слободяник Г.Я. (заступник декана факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин, доцент кафедри овочівництва УНУС); пелехатий В.М. (доцент кафедри рослинництва Поліського національного університету, к.с.г.н.). З боку Таврійського ДАТУ ім. Дмитра Моторного в обговоренні прийняли участь Іванова І.Є. (декан факультету агротехнологій та екології, к.с.г.н.); Колесніков М.О. (завідувач кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії, к.с.г.н.); Алексеева О.М. (доцент, к.с.г.н., гарант освітньої програми) та ведучі викладачі кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії.

Академічній спільноті було представлено основні позиції та положення висвітлені у освітній програмі, структурно-логічна схема освітніх компонент, специфіка та особливості програми.

В ході бесіди запрошені рецензенти зазначили високий рівень освітньої програми та необхідність підготовки фахівців для галузі садівництва. Разом з тим акцентували увагу на необхідності формування комунікативних та організаційних навичок у здобувачів вищої освіти (soft skills), на доцільності збільшення кредитів на такі дисципліни як: Технологія переробки та зберігання плодоовочевої продукції, Вступ до фаху та інші. Було запропоновано внести деякі зміни до структурно-лочічної схеми освітніх компонент, уточнити назви деяких дисциплін та звертати увагу на практичну підготовку майбутніх фахівців.

За результатами обговорення ОП складено протокол, який розміщено на сайті університету.

Дякуємо нашим колегам за плідну співпрацю та запевняємо, що вказані пропозиції обов’язково будуть враховані в остаточній редакції освітньої програми «Садівництво та виноградарство».

За матеріалами

Колеснікова М.О.

0з 22