кный

22 квітня 2021 року відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Актуальні питання виробництва плодоовочевої продукції та винограду» організована кафедрою плодоовочівництва, виноградарства та біохімії ТДАТУ.

Основні напрямки роботи конференції були:

1. Сучасні інтенсивні технології вирощу­вання плодових культур.

2. Інноваційні технології в овочівництві закритого та відкритого ґрунту.

3. Селекція та сортовивчення у плодо­овочівництві та виноградарстві.

4. Фізіолого-біохімічні основи підви­щення врожайності та якості плодоовочевої продукції та винограду.

5. Органічні технології виробництва плодоовочевої продукції і винограду.

6. Перспективні напрямки переробки, зберігання та забезпечення якості плодо­овочевої продукції та винограду.

7. Формування ринку плодоовочевої продукції, проблеми комерціалізації науко­в­о-технічних розробок в агропромис­ло­вому комплексі.

У роботі конференції прийняло участь 92 науково-педагогічних працівника, науковці науково-дослідних  установ, аспіранти, докторанти, здобувачі вищої освіти та інші зацікавлені в тематиці конференції особи.

Географія конференції також була представлена більш ніж 15 установами. Так, матеріали до конференції було отримано з різних кафедр ТДАТУ, Національного університету біоресурсів та природокористування України (м. Київ), Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва (м. Харків), Львівського національного аграрного  університету (м. Львів), Мелітопольської дослідної станції садівництва імені М.Ф. Сидоренка ІС НААН України (м. Мелітополь),  Полтавської державної аграрної академії (м. Полтава), Інституту захисту рослин НААН (м. Київ), Інституту олійних культур НААН, сектор виноградарства (м. Запоріжжя), Інституту овочівництва і баштанництва НААН (м. Харків), Дніпровського державного аграрно-економічного університету (м. Дніпро), Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (м. Харків),   Уманського національного університету садівництва (м. Умань), Поліського національного університету (м. Житомир), ТОВ «ВКФ Мелітопольська черешня» (м. Мелітополь), ТОВ «Перспектива» (м. Нікополь).

За результатами Всеукраїнської конференції було видано збірник «Актуальні питання виробництва плодоовочевої продукції та винограду»: матеріали Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції (Мелітополь, 22 квітня 2021 р.). також матеріали конференції представлені на сайті університету (http://www.tsatu.edu.ua/hb/materialy-konferenciji/) та передані до електронного репозитарію.

В резолюції конференції було вказано, що плодоовочева галузь агровиробництва активно розвивається останнім часом, запроваджуються нові, ефективні технології вирощування, зберігання та переробки плодоовочевої продукції та винограду, тому обмін науковою інформацією є необхідним елементом інноваційного розвитку галузі. Також було зазначено необхідність активного залучення студентської молоді до наукової роботи, як важливої компетенції майбутнього фахівця.

За матеріалами доц. Колеснікова М.О.