IMG_9415Ветерани університету – жива історія та долі. Це люди, які створювали нові навчальні курси, будували навчальні корпуси і гуртожитки та підготували не одне покоління спеціалістів та науковців.

Таким є і професор кафедри технічного сервісу та систем в АПК, кандидат технічних наук Ігор Сергійович Сірий, який 19 січня відзначив свій 90-й день народження. Разом з ним, наш навчальний заклад пройшов шлях становлення, розвитку і продовжує розвиватися і сьогодні.

Слід зазначити, що працюючи з 1956 року в Мелітопольському інституті механізації сільського господарства (нині – Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного), він обіймав посади асистента, старшого викладача, доцента, професора, завідував кафедрою «Основи взаємозамінності», працював проректором з навчальної та наукової роботи та був ректором Мелітопольського інституту механізації сільського господарства у 1971–1987 роках.

Людина – епоха, людина – легенда МІМСГ – ТДАТА – ТДАТУ! 64 роки разом з  нашим навчальним закладом!  Ігор Сергійович здобув величезну повагу і авторитет у всіх, хто спілкувався з ним. Його авторитет педагога, вченого, керівника непорушний. І сьогодні викликає захоплення особистість Ігоря Сергійовича, його тактовність, освіченість, начитаність.

Урочиста вчена рада, присвячена ювіляру, розпочалась з кадрів фільму про Ігоря Сергійовича – основні віхи біографії та світлини з колегами і родиною, робота та хвилини відпочинку.

Ректор університету Володимир Кюрчев зазначив, що вшанування ветеранів у ТДАТУ стало вже доброю традицією, а тим більше, ветерана, який і в 90 років продовжує свою педагогічну діяльність. Володимир Миколайович побажав Ігорю Сергійовичу міцного здоров’я, наснаги та залишатися у стінах університету ще довгі роки!

Ювіляру за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність була вручена Подяка від МОН України та  Орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня. Ім’я Сірого І.С. занесено у Книгу Пошани Запорізької обласної ради!

На вченій раді було сказано багато теплих слів і побажань на адресу Ігоря Сергійовича. Секретар Мелітопольської міської ради, в. о. міського голови Роман Романов вручив ювіляру Почесну грамоту виконавчого комітету Мелітопольської міської ради та відзначив, що Ігор Сергійович, незважаючи на свій поважний вік, є дуже активною та енергійною людиною.

Голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик привітав іменинника від імені жителів Мелітопольського району, він підкреслив, що Ігор Сергійович, народившись у 30-х роках та пройшовши через важкі віхи історії ХХ століття, є легендарною особистістю на теренах Запорізького краю.

Привітали ювіляра також і голова профкому ТДАТУ- Андрущенко М.В., начальник відділу кадрів – Терещенко А.В. та голова ради ветеранів Петров В.В. Також теплі слова  почув Ігор Сергійович і від голови Мелітопольської міської організації ветеранів Євгенія Бабенко та голови ради Старійшин міста – Анатолія Савелова.

Побажання з нагоди дня народження були сказані викладачами усіх факультетів університету, проректорами навчального закладу, науковою бібліотекою та рідною кафедрою ювіляра. Як зазначив проректор з НР Надикто В.Т.,– це велике досягнення – не бути консервативною людиною у такому поважному віці, а йти в ногу з сучасністю та думати про майбутнє!

Ігор Сергійович подякував за привітання та підкреслив, що головним для нього завжди залишалася робота. Коло його обов’язків та посади змінювались, але і сьогодні, як і усі 64 роки, він майже щодня з задоволенням приходить у стіни рідного навчального закладу.

Бажаємо Ігорю Сергійовичу міцного здоров’я, творчої енергії. Бажаємо, щоби свій досвід він ще багато років передавав молоді!

Вікторія Власова, прес-служба ТДАТУ