15-16 жовтня 2021 року у м. Дніпро було організовано та проведено установчу сесію з питань реалізації проєкту «Громадяни майбутнього». Захід було організовано Громадською організацією «Нове Бачення» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Проєкт «Громадяни майбутнього» спрямований на сприяння інклюзивної інтеграції, соціальної згуртованості та активної громадянської позиції серед молоді. Для участі у проєкті були запрошені викладачі 42-45 навчальних закладів (шкіл, ліцеїв, коледжів, університетів) з восьми областей України. Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного представляли 2 викладача: доктор філологічних наук, професор кафедри суспільно-гуманітарних наук Тетяна Шарова та завідувач кафедри комп’ютерних наук, кандидат педагогічних наук, доцент Сергій Шаров.

Програма заходу була розрахована на два дні, де всі практичні кейси розподілено за сесіями.

1 день
Сесія І. Як виявити потреби молоді (Модераторка: Марина Масютіна)
Сесія ІІ. Хто такий сучасний лідер. Яких компетентностей потребує лідер 21 століття. Дебатна освіта в дії (Модераторки: Марина Масютіна, Валерія Малашенко)
Сесія ІІІ. Практикум відпрацювання навичок лідерів. Взаємодіємо разом (Модераторка: Валерія Малашенко)

2 день
Сесія ІV. Як вимірювати потреби молоді. Розробляємо опитувальник разом (практичний блок) (Модератори: Володимир Скворець, Валерія Малашенко)
Сесія V. Що таке соціальний проєкт і як його реалізувати (Модераторка: Олена Зима)
Сесія VІ. Як сформувати порядок денний. Розробляємо план дій (Модераторки: Олена Зима, Валерія Малашенко).

По завершенню усіх сесій тренінгу було підведено підсумки та визначено подальші кроки усіх учасників проєкту «Громадяни майбутнього». Отримані знання та розвинуті практичні навички дозволять під час освітнього процесу у закладах вищої освіти виявляти лідерів та пропонувати їм активно долучатись до громадської діяльності, бути активними учасниками на рівні університету, міста, громади.

Тетяна Шарова,
д.філол.н., професор кафедри суспільно-гуманітарних наук