14-16 вересня 2018 року в місті Запоріжжя відбулися І Всеукраїнські змагання з гирьового спорту на Кубку “Ядрового Герцю” серед школярів загальноосвітніх шкіл і ДЮСШ – юнаків та дівчат. Місцем проведення стало сакральне місце нашого краю – історико-культурний комплекс “700-річний Запорізький дуб”.

Змагання безпосередньо пов’язані із вивченням історичної спадщини запорозького козацтва, адже гирьовий спорт виник у артилерійських підрозділах XVII-XVIII століть (ядрова артилерія). І саме на дебютному Кубку запровадили номінації , назви яких пов’язані  із найбільш відомими козацькими гарматами та калібром ядер, які в них застосовувались: “Гаківниця” (ядра вагою 4 кг), “Фальконет” (ядра вагою 8 кг), “Тарасниця” (ядра вагою 12 кг), “Бомбарда” (ядра вагою 16 кг) та “Мортира” (ядра вагою 24 кг).

Організаторами цього спортивного свята стали Федерація гирьового спорту України та Департамент освіти та науки, а також Департамент спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради.

Турнір зібрав під свої прапори понад 130 учасників з 14 команд 8 областей нашої держави. Загалом було розіграно 32 комплекти нагород. Всі учасники змагань отримали пам’ятні призи та медалі, а команда-переможниця отримала перехідний Кубок “Ядрового Герцю”.

В складі збірної команди міста Мелітополя і Мелітопольського району успішно виступили студенти ТДАТУ:

ПАНКОВ ДМИТРО, студент енергетичного факультету (22 група спеціальності “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”) – І місце у номінації “Мортира” ( вага гир – 24 кг, вагова категорія – до 60 кг); результати: поштовх 2 гир – 68 разів, ривок гирі – 80 разів, сума – 148 балів. Дмитро в черговий раз підтвердив спортивне звання кандидата в майстри спорту України з гирьового спорту. Підготував спортсмена тренер Приазовської ДЮСШ, майстер спорту з гирьового спорту України КОНОВАЛЕНКО ДЕНИС ГЕННАДІЙОВИЧ.

МОСКАЛЕНКО ОЛЬГА, студентка факультету агротехнологій та екології (21 група спеціальності “Харчові технології”), “зірочка” гирьового спорту Мелітопольщини, яка вперше виступала на змаганнях такого рівня – IV місце в номінації “Бомбарда” (вага гир – 16 кг, вагова категорія – +60 кг); результат: ривок гирі – 56 разів. Це особистий рекорд Ольги, яка ще й на додачу до переконливого виступу виконала ІІІ спортивний дорослий розряд з гирьового спорту. Підготував спортсменку викладач кафедри фізичного виховання і спорту, заслужений тренер України з гирьового спорту, майстер спорту міжнародного класу України КУБРАК СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ, який також був нагороджений Почесною грамотою як сенсей, гуру, метр та Тренер з великої літери за сумлінну та багаторічну працю з дітьми різного віку.

Вітаємо наших переможців, ДМИТРА та ОЛЬГУ! Бажаємо їм в майбутньому ще не раз виграти будь-який козацький герць та посісти високі місця на змаганнях самого високого рівня. З почином вас, гирьовики ТДАТУ!

Голова СК “Таврія-Університет” Артеменко В.В.