1 2 3 4

З 20 по 22 листопада 2017 року у Таврійському державному агротехнологічному університеті в черговий раз перебувала делегація Федерації Обмінів Франція – Україна з чотирьох осіб, до складу якої увійшли президент асоціації «Співробітництво Пуату – Шарант Україна» Філіп Жене, секретар Жозет Жене,  керівник сільськогосподарських стажувань студентів Паскаль Балавандер та перекладач Алла Ярова.

Делегація  зустрілася з ректором університету, доктором технічних наук, професором Володимиром Миколайовичем Кюрчевим та підписала Угоду про співпрацю на наступні два роки.

Була організована та проведена конференція-презентація французьких програм Федерації з організації навчально-виробничих практик у Франції. В конференції приймали участь студенти Вовк Ірина 31МК та Дем’яненко Іван, які вже пройшли багаторівневі стажування у фермерських господарствах, та зацікавлені у міжнародних програмах стажувань студенти різних спеціальностей та курсів. Ці стажування сприяють всебічному розвитку особистості студентів, набуттю та удосконаленню ними практичного досвіду роботи.

Впродовж трьох днів на кафедрі іноземних мов студенти проходили співбесіду французькою мовою, щоб бути відібраними на літні (2018 р.) освітні сільськогосподарські стажування  на французьких аграрних  підприємствах. У конкурсному відборі брали участь англомовні студенти, які навчаються  на інтенсивних курсах французької мови, та студенти, які вже брали участь у стажуваннях за програмою Федерації Обмінів Франція – Україна. Крім цього, кожен студент повинен був написати тест з граматики та лексики рівня А1 для визначення якості засвоєння отриманих знань. Студенти показали досить гарний рівень володіння французькою мовою, незважаючи на те, що курс навчання французької мови ще не закінчений і буде продовжено у грудні. Кращий результат показала студентка групи 11 ОО Корець Катерина, вона отримала 20 балів із 20.

Усі студенти успішно пройшли відбірковий конкурс. Жюрі відібрало 15 студентів на зимові та літні стажування 2018 року:

1 рівень (зима):

Кльонова Аліна, 11 МБ ХТ

1-й рівень (літо):

Сокот Олександр, 11 ХТ

Гончаренко Єлізавета, 11ХТ

Сухаренко Анастасія, 11ХТ

Корець Катерина,  11 ОО

Пожидаева Ірина, 11 МК

Гавязь Сергій 11 ЕМ

Савісько Артем, 11 ГМ

Лунга Дар’я, 31 МК

2-й рівень (літо):

Дем’яненко Іван, 22 АІ

Бурикін Дмитро, 11 МБ АГ

Рівнь 1 Bis:

Кльонова Аліна, 11 МБ ХТ

Шулежко Андрій, 31 ПМ

Рівнь 2 Bis:

Вовк Ірина, 31 МК

Шпильова Олександра, 11 МБ КН

В середу, 22 листопада, на церемонії вручення майбутнім стажерам офіційних запрошень на стажування виконуюча обов’язки завідувача кафедри іноземних мов Симоненко Світлана Вікторівна та начальник відділу міжнародних зв’язків Єфіменко Людмила Миколаївна подякували французьким друзям за їх дружбу,  добре ставлення до наших студентів і за сприяння проведенню міжнародних стажувань, висловили сподівання на продовження плідної співпраці, яка дозволить розвивати і поглиблювати партнерські відносини між Францією та університетом  для забезпечення гідного майбутнього для наших студентів.

Для гостей була організована культурна програма з відвідуванням двох підприємств. Делегація ознайомилася з роботою дилерського центру “Агротек”.  Кас’янов Віктор,  дипломований фахівець ТДАТУ та міжнародної магістратури  ЛяСаль Бове, розповів французьким аграріям про підприємство та його продукцію, показав машино-тракторний парк сільськогосподарських машин марки Джон Дір. В екскурсії брав участь випускник магістратури університету АгроСюп Діжон 2017 року Гончаренко Євген.

Цуман Олександр, студент 41 ЕП, учасник французьких програм, менеджер ТОВ “Мелітопольський завод турбокомпресорів” провів гостей по всіх цехах заводу і показав основні процеси виготовлення частин, механізмів і комплектуючих для турбокомпресорів.

Делегацію було запрошено на неофіційну вечерю у сімейному колі Кас’янових: випускника міжнародної магістратури ЛяСаль Бове Віктора, його мами Тетяни, співробітника бібліотеки ТДАТУ, та його батька Олександра, успішного сільськогосподарського підприємця. Родинне спілкування проходило двома мовами, цю зустріч без перебільшень можна назвати мультинаціональною.

Як завжди делегація була зворушена теплим прийомом українських друзів. Вона запевнила всіх у любові і вірності нашому університету, як найкращому в Україні, та пообіцяла повернутися у ТДАТУ знову у наступному році.

М.С. Виноградова, старший викладач кафедри іноземних мов.