День безпечнішого інтернету / Safer Internet Day – це дата у лютому, яку кожного року вже у дев’ятнадцятий раз відзначають більш ніж у 200 країнах світу. Ідея та план пропагування безпеки онлайн були представлені у рамках проекту EU SafeBorders project  у 2004 році. В Україні партнерською підтримкою поширення інформації про безпечніший інтернет і заходами у дату, присвячену безпеці, опікується Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

Кожного року дата змінюється – 15, 11, 8 лютого. Незмінним залишаються слоган – ‘Together for a better internet’  та традиція організації палітри просвітницьких заходів, покликаних провести роз’яснювальну роботу серед  підлітків та молоді заради їх безпеки у користуванні глобальною мережею. Протягом року інформуванням, кризисним консультуванням та допомогою займаються Європейські центри більш безпечного інтернету по всьому світі, а у визначену для конкретного року дату у лютому – проводяться лекції, семінари, тренінги,  челленджи і, звісно, тестування та високоефективні самоперевірки.

У нашому навчальному закладі у просвітницькому заході англійською мовою, присвяченому Дню безпечнішого інтернету,  взяли участь студенти 2 року навчання спеціальностей КН та ГМ. Через перехід  університету на навчання у дистанційному форматі обидва етапи проводилися не в аудиторіях кафедри, а з використанням освітнього порталу та сервісу онлайн-конференцій Zoom.  Робота проводилася у декілька етапів і була чітко розділена на аудиторний тренінг та індивідуальну самоперевірку. У рамках першого етапу студентів було ознайомлено з історією та традиціями  Дня безпечнішого інтернету, були поставлені цілі опрацювання теоретичних матеріалів, а також  у форматі групової роботи виконано тест на знання правил безпеки використання соціальних мереж та онлайн ресурсів. У якості самостійної роботи студенти мали самостійно виконати онлайн-тест та, використовуючи надані для ознайомлення посилання на корисні інтернет-ресурси,  підготуватися до обговорення шляхів, прийомів та стратегій поводження, які запобігатимуть неприємним, конфліктним або небезпечним ситуаціям та їх негативним наслідкам у мережі інтернет.

Завдяки співробітництву над темою інтернет-безпеки здобувачі вищої освіти дізналися декілька нових для себе термінів, покращили знання нетикету,  запропонували ряд влучних прикладів протидії  інтернет-шахрайству та інтернет-булінгу, навели ситуації, коли насправді слід звертатися до відповідальних осіб, зокрема адміністраторів сайтів та служб підтримки користувачів онлайн-ресурсів.

Викладачі англійської мови Симоненко С.В. та Зайцева Н.В. дякують усім активним учасникам заходу та запрошують долучатися до наступних просвітницьких, наукових та культурно-масових  заходів колективу кафедри, що проводяться іноземними мовами.

Ст. викладач кафедри “ІМ”

Наталія Зайцева