Колектив кафедри “ІМ” є багатократним лідером серед кафедр університету з питань міжнародної співпраці. Аспекти цього виду діяльності включають у себе:

  • співпрацю з відділом міжнародних зв’язків ТДАТУ,
  • співпрацю зі світовими освітніми організаціями,
  • залучення педагогів та фахівців з-за кордону до навчальної і просвітницької діяльності у ТДАТУ,
  • супровід делегацій у ТДАТУ  та поза межами університету у якості перекладачів,
  • консультування колег з інших кафедр та підрозділів щодо усного та письмового перекладу з різних аспектів їх наукової, методичної та просвітницької діяльності,
  • ведення ділового іншомовного листування,
  • консультування з питань ділового та академічного письма,
  • консультування здобувачів вищої освіти з оформлення паперів для участі у практиках та проектах різного рівня за кордоном.

За результатами роботи у 2018-2019 н.р. колектив кафедри “Іноземні мови” посів перше місце з міжнародної діяльності.

У 2019-2020 н.р. науково-педагогічні працівники кафедри також сприяли успіху у ряді проектів міжнародного спрямування.

Протягом 2019-2020 навчального року ст. викл. Мунтян С.Г.  брала участь у програмі співробітництва ТДАТУ імені Дмитра Моторного із АРОLLO e.V. (Асоціацією зі співпраці у галузі сільського господарства, екології та розвитку села у Східній Європі), Німеччина, відповідно до зареєстрованого між обома інституціями Договору про співпрацю. Діяльність у рамках даного співробітництва стосувалася забезпечення функціонування Програми аграрних літніх навчально-виробничих стажувань у Федеральній землі Бранденбург:

  • проведено декілька інформаційних сесій у студентських групах щодо ознайомлення студентської спільноти із положеннями, умовами та особливостями участі у Програмі аграрних літніх навчально-виробничих стажувань у Федеральній землі Бранденбург;
  • забезпечено взаємодію із делегацією АРОLLO e.V. під час візиту у ТДАТУ імені Дмитра Моторного / листопад 2019;
  • сформовано групу потенційних претендентів щодо участі у конкурсному відборі до Програми та забезпечено їхню німецькомовну підготовку;

2-го по 21-е березня 2020 року забезпечено підтримку роботи на кафедрі гостьової викладачки від АРОLLO e.V. пані Йозефіни Хайльманн.  Мета візиту пані Хайльманн – проведення інтенсивного курсу з німецької мови для студентів, що пройшли попередній конкурсний відбір до літніх навчально-виробничих стажувань на передових аграрних підприємствах Німеччини;

  • забезпечено німецькомовну підготовку та поточне наставництво учасниці Програми, переможниці конкурсного відбору Токар Наталії, 21 ГЗ.

05 березня 2020р.  доцент кафедри  іноземних мов Т.В. Караєва та викладач кафедри Н.Г. Нісаноглу здійснювали переклад з метою забезпечення співпраці учасників онлайн вебінару  з преставниками м. Мелітополя – учасниками кластеру “Планування, моніторинг та оцінювання в галузі освіти” за ініціативи Інституту з навчання впродовж життя ЮНЕСКО та міжнародного інституту плпнування освіти ЮНЕСКО.

IMG_20200305_125420

 

9 січня 2020 року викладач Нісаноглу Н.Г.  участь у якості перекладача у початковій «відкритій конференції» у форматі скайп-зустрічі з містами-учасниками кластеру «Громадянська освіта» Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються.

24.09.19. доцент кафедри іноземних мов Караєва Т.В. забезпечувала переклад на перемовинах представників ректорату  ТДАТУ  –  д.т.н., професора Кюрчева В.М, проректора з науково-педагогічної  роботи к.т.н. Ломейка О.П. та директора інституту підвищення кваліфікації Подшивалова Г.В. з Тімом Медіганом – представником американського проекту «Економічна підтримка Східної України» (US AID) щодо співробітництва між US AID та ТДАТУ, зокрема  щодо перспектив налагодження контактів в сфері обміну досвідом та участі  викладачів та студентів ТДАТУ у спільних проектах з полепшення матеріальної бази університету.


У листопаді кафедра у співпраці з відділом міжнародних зв’язків гостинно приймала делегацію гостей з ФРН – представників асоціації АРОLLO e.V., які презентували навчальні практики студентам аграрних спеціальностей.

 

 


Протягом навчального року 2019-2020 ст. викладач Мунтян С.Г. брала участь у програмі співробітництва ТДАТУ імені Дмитра Молторного із факультетом сiльського господарства, екотрофологiї та ландшафтного розвитку Університету прикладних наук Анхальт (Hochschule Anhalt), Німеччина, відповідно до зареєстрованого Меморандуму про двосотронню співпрацю. Діяльність Мунтян С.Г. у рамках даного співробітництва стосувалася забезпечення функціонування Програми подвійного диплому магістра ТДАТУ – Hochschule Anhalt / Німеччина:

  • проведено декілька інформаційних сесій у студентських групах щодо ознайомлення студентської спільноти із положеннями, умовами та особливостями Програми подвійного диплому магістра ТДАТУ – Hochschule Anhalt / Німеччина;
  • сформовано групу потенційних претендентів щодо участі у Програмі;
  • забезпечено німецькомовну підготовку кандидатів до участі у Програмі;
  • забезпечено поточне наставництво кандидатів та учасників Програми.

 

Результати:

2 гранти на навчання

  1. Хітров Антон, 21 МБ ФБ – переможець конкурсного відбору-2019, з 1.10.2019 отримав грант на навчання за спеціальністю «Food and Agribusiness» за Програмою подвійного магістерського диплому в Університеті прикладних наук Анхальт (Hochschule Anhalt), Німеччина;
  2. Утьєва Дарина, 41 ЕМ – переможниця конкурсного відбору-2020, з 01.04.2020 отримала грант на навчання за спеціальністю «Landwirtschaft» в останньому семестрі бакалавріату факультету сiльського господарства, екотрофологiї та ландшафтного розвитку Університету прикладних наук Анхальт з подальшим продовженням навчання (з 01.10.2020) за спеціальністю «Food and Agribusiness» за Програмою подвійного магістерського диплому;

 

інноваційний проєкт у рамках VII Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів та магістрантів ТДАТУ імені Дмитра Моторного (11-22 листопада 2019 року): залучення при проведенні засідання німецькомовної секції «Innovationen und neue Technologien / Інновації та нові технології» через пряме включення з університету прикладних наук Анхальт/Німеччина доповідачки Анастасії Подопригори, яка у рамках Програми подвійного магістерського диплому є здобувачкою освітнього ступеня «Магістр» за спеціальністю «Облік та оподаткування» у ТДАТУ ім. Д.Моторного та паралельно студенткою магістерського курсу «Food and Agribusiness» у партнерському виші в Німеччині.


На початку осіннього семестру викл. Кулик К.О. та ст. викл. Жукова Т.В. здійснили переклад супровідного тексту до англомовного роліку-презентації Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Закадровий текст начитала  викладач Кулик Катерина Олександрівна.

11 жовтня у ТДАТУ відбулося підписання Угоди про співробітництво між університетом та її надійним партнером федерацією «Обміни Франція-Україна» (FEFU). За час більш ніж 10-річної співпраці було організовано 169 стажувань і поїздок для студентів і викладачів нашого університету. Цього року представники Федерації  у рамках візиту до нашого навчального закладу провели екзаменування та співбесіди зі слухачами інтенсивних курсів французької мови, які традиційно проводить  ст. викладач Виноградова М.С. у осінньому семестрі, і відібрали  13 студентів на ознайомчі та професійні стажування.

Cпівробітництво з факультетом сiльського господарства, екотрофологiї та ландшафтного розвитку університету прикладних наук Анхальт (Hochschule Anhalt), Німеччина

 

У 2020-2021 навчальному році ст. викладач Мунтян С.Г. та ст. викладач Білоус Н.В. брали участь у Програмі співробітництва ТДАТУ імені Дмитра Моторного із факультетом сiльського господарства, екотрофологiї та ландшафтного розвитку Університету прикладних наук Анхальт (Hochschule Anhalt)/Німеччина відповідно до зареєстрованого Меморандуму про двосотронню співпрацю. Діяльність фахівців кафедри у рамках даного співробітництва стосувалася забезпечення функціонування Програми подвійного диплому магістра ТДАТУ – Hochschule Anhalt / Німеччина. На початку 2020-21 н.р. було сформовано групу студентів для поглибленого вивчення німецької мови з метою підготовки до конкурсного відбору для участі у Програмі. До складу групи увійшли студенти Колесник Дмитро/21сФК, Фляум Павло/41 КН, Кухарчук Валерія/21сЕМ, Маляренко Олеся/21сЕМ та Рудов Євген/41 ЕМ, ННІ ЗУП. Усі вищезазначені претенденти 10 лютого 2021 року взяли участь у конкурсному відборі-2021 до Програми міжнародної академічної мобільності для отримання гранту на навчання в Університеті прикладних наук Анхальт. Переможцями конкурсного відбору стали Колесник Дмитро/21сФК та Фляум Павло/41 КН, вони з 01.04.2021 отримали стипендії на навчання за спеціальністю «Landwirtschaft» у 6-му, останньому, семестрі бакалавріату факультету сiльського господарства, екотрофологiї та ландшафтного розвитку університету прикладних наук Анхальт (Hochschule Anhalt) з подальшим продовженням навчання з 01.10.2021 за спеціальністю «Food and Agribusiness» у рамках Програми подвійного магістерського диплому.