Мене звуть Анастасія Подопригора. Я навчаюся на третьому курсі факультету економіки та бізнесу Таврійського державного агротехнологічного університету за спеціальністю «Облік і аудит».

Цього літа я мала унікальну можливість набратися безцінного досвіду в галузі сільського господарства, набути відповідних практичних знань та вмінь, значно підвищити свої знання німецької мови, розширити свій кругозір, пізнати культуру німецького народу, побувати в багатьох прекрасних містах Німеччини. А все це (і не тільки!) завдяки моїй закордонній практиці в Німеччині, яку я пройшла з червня по серпень.

Починалося все з величезних сумнівів. Я не була впевнена в своїх знаннях німецької мови, дуже переживала під час відбору кандидатів на практику, але змогла перебороти свої, як потім виявилося, марні страхи. Співбесіда з представниками Німецького Селянського Союзу Антьє Баух та Володимиром Сидоренком була приємною, я змогла проявити себе та показати знання німецької мови. Тож, коли я дізналася, що співбесіда пройшла успішно, я була на сьомому небі від щастя!

Перший тиждень в Німеччині наша дружна група cтудентів-практикантів з України, Росії та Білорусі  провела в містечку Іден (земля Саксонія-Анхальт), на фермі. Там ми дізналися багато корисної інформації по догляду за сільськогосподарськими тваринами, опанували основи розведення та утримання на підприємстві молочних та м’ясних порід корів, свиней і ланей, побачили, як заготовлюються корми для високої продуктивності корів. Мені дуже сподобалося те, що це все не було тільки у вигляді лекцій, а навпаки, ми спробували виконати чимало процедур, самостійно працювати в хлівах, доїли кожного ранку корів за допомогою доїльних апаратів. Нас навчили правильно обрізати копита великій рогатій худобі, розпізнавати різноманітні захворювання копит. Також ми здобули практичні навички штучного запліднення свиней, кастрування поросят і багато іншого.

Окрім навчання ми мали також і вільний час, який проводили на стадіоні, часто грали в футбол, змагаючись проти німців-студентів, які також навчалися на цій фермі. Спільні походи в ліс та на озеро завжди проходили весело в дружній компанії разом з нашими привітними молодими кураторами Олесею та Володимиром.

Прощалися ми з фермою в Ідені дуже неохоче, адже нам там так сподобалось!

Наступний тиждень ми провели на фермі Дойла в місті Нінбург (земля Північний Рейн-Вестфалія), де навчалися керувати сільськогосподарською технікою. Тут ми отримали поняття, як влаштовані механізми різноманітних сільськогосподарських машин. Кожен з нас мав можливість самостійно спробувати себе в ролі водія, тракториста. Цікаво, що ці заняття проходили досить успішно для всіх практикантів!

Через тиждень нас чекала зустріч з сім’ями, у яких ми мали проходити сільськогосподарську практику наступні три місяці. Всі фермери були надзвичайно привітними та щирими, і ми швидко знайшли спільну мову з ними. Я відчувала себе дуже комфортно в компанії з моєю новою сім’єю, де весь час панувала дружня атмосфера.

Далі все полетіло шаленим темпом. Робота в саду та на полі, поїздки у вихідні дні з сім’єю та з друзями в надзвичайної краси міста Німеччини, цікаві вечори, проведені разом з членами сім’ї, захопливі розмови, нові знайомства, різноманітні свята… Я змогла спробувати незнайому мені до цього моменту німецьку кухню з великою кількістю м’яса та овочів. Я пізнала культуру та традиції німців, занурилася в ритм їхнього життя, про який раніше поняття не мала взагалі.

Я з впевненістю можу сказати, що для успішності цієї поїздки мені суттєво допомогло вивчення німецької мови в моєму університеті. Без цієї ґрунтовної підготовки практика не принесла б мені безмежного задоволення, адже кожного дня я мала контакт з німецькомовною родиною і повинна була висловлювати свої думки, побажання, прохання лише німецькою, розуміти, що кажуть мені, куди я повинна зараз йти і що робити. Дуже важливо було не замикатися в собі, а бути відкритою для спілкування з людьми, хоч і не завжди вдавалося зрозуміти з першого разу, що говорять мені.

З кожним днем я відчувала поступовий прогрес у поглибленні німецької мови і це надихало мене йти далі, не зупинятися на досягнутому. Для мене було дуже корисним спілкування німецькою не тільки для опанування мови, а ще й для мого розвитку як особистості, це допомагало мені всебічно збагачуватися знаннями та враженнями.

Зараз я розумію, що німецька мова доступна кожному бажаючому її вивчити. Існують спеціальні курси, де кваліфіковані викладачі готові допомогти у цій нелегкій, але, в той же час, приємній справі. Головне – це працювати над собою і старатися. На сьогоднішній день знання іноземних мов грає визначальну роль на міжнародному ринку праці, тож, перевага віддається тим фахівцям, які володіють мовами. Це варто пам’ятати, адже конкуренція зростає з кожним днем.

Тож, обирати тільки нам самим: важко працювати з ранку до вечора на непрестижній роботі за низьку плату, або працювати над собою, навчатися, стати професіоналом своєї справи, опанувати іноземні мови та забезпечити собі високоякісне гідне життя з гонорарами відповідно до своїх знань!