1. Браузер

Щоб переглядати інформацію в мережі Інтернет потрібно мати як мінімум одну програму, що називається браузер. Серед найпоширеніших слід відмітити такі браузери як:

Internet Explorer – популярний, бо є частиною операційної системи Windows та має російськомовний інтерфейс;

Opera – є комерційною програмою, більш зручна та захищена порівняно з Internet Explorer. Якщо завантаження файла було завчасно припинено, то Opera, на відміну від Internet Explorer, дозволяє продовжити завантаження;

Mozilla Firefox – безкоштовний браузер, що з’явився останнім часом і стрімко набирає шанувальників.

Якщо Ви знаєте веб-адресу потрібного Вам сайта, запустіть браузер, що встановлений на Вашому комп’ютері, введіть його у полі для вводу адреси; для переходу можна натиснути на клавіатурі Enter або скористатися кнопкою Go. Наприклад, введіть http://www.tsaa.org.ua/ і Ви потрапите на сайт Таврійського державного агротехнологічного університету.

2. Пошукові системи

Якщо Ви не знаєте назви сайтів, а Вам потрібно знайти інформацію за певною темою, Вам допоможуть пошукові системи. В них Ви можете здійснити пошук потрібної інформації за ключовими словами. Найпопулярніші пошукові машини:

google.com.ua – на сьогодні найкраща пошукова машина, що здійснює пошук на українській, російській, англійській мовах, дозволяє швидке завантаження сторінок;

meta.ua – найкраща система для пошуку офіційних україномовних документів, містить пошуковий каталог та сервіси;

I.ua  –  це портал інформації, різноманітних довідок та розваг, а окрім цьоготам представлені  поштова система, каталог інтернет-магазинів, карти, відео, фотоальбоми та інше;

Online.ua – повномасштабний каталог українських ресурсів Інтернет

shukalka.com.ua – українська пошукова система, перша у світі соціально орієнтована пошукова система, яка планує передавати третину прибутку у дитячі будинки України.

yahoo.com, yahoo.fr, yahoo.de – пошукова система Yahoo! для пошуку відповідно англійською, французькою та німецькою мовами.

Для здійснення пошуку запустіть браузер, наберіть адресу пошукової машини у полі для вводу адреси, введіть ключові слова для пошуку. Наприклад, для пошуку інформації за темою «Сільське господарство Великої Британії» наберіть agriculture Great Britain (без прийменників). Пошукова система yahoo.com знайде 15600000 посилань, першими в списку будуть адреси сайтів, де всі ці слова зустрічаються разом. Прочитайте посилання. Якщо Ви побачите, що це посилання на бібліотеку, журнал, книгу або інформаційний сайт, можете перейти на нього, натиснувши Enter (або двійним кліком миші). Якщо мова йде про рекламу, магазин чи будь-які платні послуги, можете пропустити посилання.

Якщо Ви не знайшли потрібної інформації, спробуйте змінити пошукову систему, або ключові слова. Так, при заміні agriculture Great Britain на British agriculture yahoo.com знайде близько 71600000 посилань.

3. Тематичні каталоги

Якщо Вам потрібна загальна інформація за глобальною темою або деякими її областями, доцільно користуватися пошуковими тематичними каталогами. Тематичні каталоги – це інформаційно-довідкові системи, які вручну створюють редактори на основі інформації, зібраної на серверах Інтернету. Вони мають деревовидну структуру. Всі галузі людської діяльності поділяються на групи: наука, техніка, мистецтво, економіка, політика, спорт тощо, а ті, в свою чергу, – на підрозділи. Так, у каталозі favorites.com.ua представлена інформація за такими групами: «Інтернет та зв’язок», «Наука та освіта», «Бізнес та економіка» та інші. Група «Наука та освіта» розподіляється на підрозділи: «Реферати», «Навчальні заклади», «Наукові видання та публікації», «Новини науки та освіти» тощо.

Найбільш затребувані українські тематичні каталоги:
www.favorites.com.ua
http://zakladka.org.ua

 

google-search

Пам’ятайте: «Хто шукає, той завжди знайде!»