28 березня 2019 року у рамках візиту до нашого університету гостьового викладача з Німеччини Яни Бернхардт науково-педагогічні працівники ТДАТУ, поціновувачі німецької мови, зібралися на неформальний німецькомовний практикум. Метою заходу було тренування з носієм мови навичок спілкування в академічній сфері.

Темою практикуму було обрано університетську освіту в Німеччині. Пані Бернхардт презентувала свій навчальний заклад – Лейпцизький університет, який був заснований у 1409 році і є одним з найстаріших вишів Німеччини. Університет готує фахівців на 14 факультетах за 150 спеціальностями. Студентами цього навчального закладу були такі промінентні особи як композитори Ріхард Вагнер і Роберт Шуман, поет Йоганн Вольфганг Гете, філософи Фрідріх Ніцше та Готфрід Лейбніц, політик і канцлер Німеччини Ангела Меркель та багато інших видатних особистостей.

Гостя з Німеччини розповіла про своє навчання в університеті, продемонструвала систему роботи бібліотеки університету та закладів студентського харчування, зупинилася на матеріальному заохоченні студентів і з задоволенням дала відповіді на всі запитання учасників практикуму. Переважна більшість запитань стосувалася дуальних програм освіти, практичної складової підготовки студентів та проблем академічної мобільності студентів і викладачів.

Захід відбувся у студентському кафе ТДАТУ, тож це стало гарним приводом для ознайомлення юної німецької колеги з історією його недавнього створення.

Спілкування німецькою тривало дві години і протікало у теплій, дружній атмосфері. Після практикуму його учасники одностайно акцентували, що безпосередня взаємодія з носіями мови має дуже важливе значення для підтримки іншомовленнєвої компетенції, дозволяє збагатитися новою інформацією та випробувати на міцність свій мовний багаж.

С.Г. Мунтян,

старший викладач кафедри «Іноземні мови»