Грант для навчання в аграрній школі Freckenhorst/ Німеччина –

винагорода за сумлінне проходження практики

Анастасія Чуприна, студентка 4-го курсу напряму підготовки «Екологія та охорона навколишнього середовища», була однією з 30 студентів з України та Білорусії, які в рамках програми «APOLLO» з травня по вересень 2015 року проходили навчально-виробничу практику на аграрних підприємствах Німеччини. Фермерське господарство, де Настя стажувалася та опановувала інноваційні агротехнології, розташоване у мальовничій Тюрингії й спеціалізується на плодоовочівництві та переробці фруктів. Загальна площа садів підприємства дорівнює 35 га, полів – 15 га.

На підприємстві Настя була задіяна у виробництві фруктового соку і мармеладу, продажу на ринках вихідного дня свіжої та консервованої продукції, збиранні врожаю картоплі та гарбузів. У період практики вона також долучилася до двох чотириденних  APOLLO-семінарів у Берліні, за програмою яких стажери відвідали ряд агропідприємств екологічного землеробства та переробні заводи з виробництва хлібу і пива. Культурна частина семінарів включала знайомство із пам’ятками столиці. У вільний час Настя разом зі своєю «родиною» чимало подорожувала,  адже її шеф завжди наголошував, що приїхала вона не лише працювати, а й набувати вражень від країни.

image5Протягом усієї практики Настя невтомно демонструвала свою високу зацікавленість у всіх виробничих процесах та у поглибленні фахових знань, проявляла неабияку наполегливість у здобутті нового досвіду та вдосконаленні німецької мови, була відкритою до комунікації та щирою у спілкуванні. Вона навіть стала героїнею дуже проникливого тристорінкового репортажу у спеціалізованому журналі Федеральних Профспілок. Підсумковий екзамен з практики дівчина склала, відповідно, на відмінно.

Все це було високо оцінено керівництвом програми «APOLLO»: Настя одержала одну з чотирьох стипендій-винагород для участі у чотирьохтижневому курсі з основ аграрного виробництва у сільськогосподарській школі Фрекенхорст/Німеччина. Навчання проходило з 4 по 31 січня 2016 року.  Учасниками курсу були 24 німецьких фермерів-початківців та 2 студенти з України, стипендіати програми «APOLLO». Програма навчання була надзвичайно насиченою та вельми пізнавальною: аудиторна теоретична підготовка перемежалася із екскурсіями до передових переробних підприємств у Берліні та Польщі з метою подальшого їх порівняльного аналізу, із знайомством зi світовими досягненнями в сільськогосподарській сфері на Берлiнській Міжнародній аграрній виставці-ярмарку “Grüne Woche/Зелений тиждень 2016”, із участю у декількох фермерських конференціях, із ознайомлювальними поїздками до підприємств власне учасників курсу, а також із зустрічами зі слухачами інших сільськогосподарських шкіл Німеччини.

K800_Gruppenbild FEZ

Звичайно, здобутий міжнародний досвід надихнув нашу студентку підкорювати у перспективі нові академічні вершини у Німеччині. Це, зрозуміло, поряд з глибокою фаховою компетенцією потребує грунтовного володіння німецькою мовою на рівні незалежного користувача.  Тому саме ці складові є зараз основними стратегічними напрямками подальшого професійного зростання Анастасії Чуприной у нашому університеті.

С.Г. Мунтян, ст. викладач кафедри іноземних мов