З 2016 року Таврійський державний агротехнологічний університет співпрацює із закладом вищої освіти Анхальт (Hochschule Anhalt) / Німеччина.  Співробітництво було започатковано ректором ТДАТУ, д.т.н., професором В.М. Кюрчевим. Угода про співпрацю, укладена між ТДАТУ і факультетом сiльського господарства, екотрофологiї та ландшафтного розвитку цього навчального закладу, передбачає різнопланову взаємодію в академічній та науковій сферах. З самого початку співробітництва найбільш рельєфним проектом у партнерських відносинах обох інституцій стала Програма подвійної магістерської підготовки студентів. Наразі за цією Програмою у Анхальті за спеціальністю “Продукти харчування та агробізнес” успішно навчаються чотири магістранти ТДАТУ.

Наприкінці 2018 року від факультету сiльського господарства, екотрофологiї та ландшафтного розвитку ЗВО Анхальт до міжнародного відділу нашого університету надійшла нова, дуже престижна пропозиція, а саме, конкурсне місце для паралельного  навчання  в останньому семестрі бакалаврату за спеціальністю «Сільське господарство». Безмежно привабливим було те, що пропозиція включала гарантоване надання претенденту стипендії із федерального бюджету. Вимоги до кандидатів передбачали високий рівень академічної успішності, переконливу вмотивованість щодо навчання у Німеччині та, зрозуміло, впевнене володіння німецькою мовою.

При конкурсному відборі кандидата на отримання гранту в першу чергу оцінювалася відповідность претендентів окресленим вимогам та якість представлених ними пакетів конкурсних документів (CV, мотиваційний та рекомендаційний листи, залікова книжка). За цими показниками серед декількох претендентів кращі результати виявила Анастасія Подопригора, студентка 4-го курсу спеціальності «Облік та аудит», яка і стала володаркою гранту.

Оскільки весняний семестр у партнерському виші триває з 1-го квітня по 1-е жовтня, то на початку квітня Анастасія вже розпочала своє навчання  у Німеччині за запропонованою спеціальністю. Перспективним продовженням цього академічного проекту буде подальша участь нашої студентки у Програмі подвійного магістерського диплому за спеціальністю “Продукти харчування та агробізнес”.

Висловлюємо щиру вдячність керівництву факультету сiльського господарства, екотрофологiї та ландшафтного розвитку закладу вищої освіти Анхальт за надання привабливих академічних пропозицій кращим студентам нашого університету та за створення для них комфортних умов навчання!

Анастасії бажаємо успішної професійної підготовки й яскравих вражень від студентського життя в Німеччині!

С.Г. Мунтян,

старший викладач кафедри «Іноземні мови»