Наприкінці грудня кафедра «Іноземні мови» традиційно підбиває підсумки і досягнення календарного року. Не є виключенням і дослідницька робота викладачів, а також студентів під їх науковим керівництвом (152 студенти були залучені до роботи 21 наукового гуртка). Студентські пошуки втілюються у доповідях на конференціях різного рівня та у публікаціях іноземними мовами (англійською, німецькою та французькою). Цього року попри складні умови співпраці та перешкоди очному консультуванню 3 студенти підготували та презентували доповіді на міжнародних студентських конференціях у Дніпровському університеті залізничного транспорту ім. академіка В.А. Лазаряна та НТУ «Дніпровська політехніка».

Учасників VIII Всеукраїнської конференції студентів та магістрантів у ТДАТУ також не стало менше: 59 доповідачів стали учасниками німецькомовної, франкомовної, філологічної і трьох англомовних секцій. Онлайн-формат став викликом навичкам публічних виступів та ведення дискусії, з яким гідно впоралися і доповідачі, і їх опоненти. За результатами роботи VIII Всеукраїнської конференції видано збірник матеріалів за наукового керівництва або лінгвістичного консультування викладачів кафедри «ІМ», який включає іншомовні публікації 77 молодих науковців усіх курсів та спеціальностей ТДАТУ.

Науково-педагогічні працівники кафедри також результативно провели 2020 рік:

• доцент Тітова О.А. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук,
  • к.пед.н., зав.кафедри «ІМ» Симоненко С.В. отримала звання доцента кафедри,
  • було видано та індексовано 15 статей у виданнях, які індексуються у вебометричній базі Scopus (за цим показником за даними наукової бібліотеки ТДАТУ кафедра «ІМ» – на першому місці, загальний показник від усіх співавторів з ТДАТУ за рік – 60 статей),
  • представлено 23 наукові публікації у журналах, наукових збірниках та збірниках матеріалів конференцій.

Наукові дослідження викладачі кафедри презентували на наукових та науково-методичних заходах різного рівня: 37 доповідей на міжнародних конференціях (2 – за межами України, 3 у нашому університеті), з них 24 – іноземними мовами.

Ми дякуємо співавторам з інших закладів вищої освіти за плідну співпрацю і всебічну підтримку, дякуємо студентам ТДАТУ за їх інтерес до дослідницької діяльності і представлення результатів іноземними мовами!

Бажаємо усім наснаги та запалу у науковій діяльності та великих наукових здобутків наступного року!

Зав. кафедри «ІМ», доцент С.В. Симоненко,

адміністратор сайту Н.В. Зайцева