Вирощування грибів – перспективний сільськогосподарський стартап, впевнені студенти та викладачі факультету Агротехнологій і екології Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. У лабораторії мікробіології Університету студенти можуть пізнати технологію вирощування як традиційних представників вищих грибів – глив, так і відкрити для себе особливості формування і переробки грибів-екзотів.

Здобувачі вищої освіти на лабораторних заняттях вивчають технології вирощування та особливості переробки, що застосовуються у грибівництві. Наукова робота у галузі мікробіології дає можливість студентам втілити нові ідеї у мікробіології та переробці такого низькокалорійного продукту, як гриби. І якщо раніше практична і наукова робота майбутніх технологів, агрономів, садівників була сфокусована на одному об’єкті – грибах-гливи, то зараз студенти мають можливість спостерігати і технологічно коригувати процеси росту і переробки грибів-екзотів. Саме вони мають антистресові властивості.

– Сьогодні, завдяки результатам роботи вчених і практиків мелітопольський край став одним з потужних центрів грибівництва в Україні. Наші студенти зараз можуть відпрацювати свої практичні навички та наукові задумки як на гливу, так і на грибах-екзотів. Гриби-екзоти мають антистресові властивості і на підставі цих продуктів виготовляється ряд продуктів. Наприклад, грибна паста, яка з одного боку несе антистресові властивості, з іншого – має низький калораж, – розповіла декан факультету агротехнологій та екології Ірина Іванова.

Редакційно-видавничий відділ