16 листопада 2017 року на кафедрі «Економіка» факультету «Економіка та бізнес» стартувала серія презентацій фінальних проектів студентами за результатами проходження навчальної практики.

Учасниками заходу стали студенти першого курсу і магістри зі спеціальності 051 «Економіка», які  з 30.01.2017 р. по 17.02.2017 р. отримували знання і формували навички у напрямках «Вступ до фаху» та «Міжнародна економіка», за керівництвом к.е.н. доц. Попової Тетяни Вікторівни та к.е.н., доц. Бакіної Тетяни Володимирівни.

Захист проводився у незвичайному форматі. Виступи студентів 1-го курсу та здобувачів вищої освіти ОР «Магістр»  були об’єднані та захист проектів здійснювався публічно із запрошенням викладачів кафедри економіки. Початківцями виступали представники старшого курсу, які під керівництвом Попової Тетяни Вікторівни, пропонуючи до уваги слухачів актуальну тематику щодо можливостей інтеграції України у міжнародні організації різного типу, перспективи та наслідки такого співробітництва, об’єднали свої знання із сучасними методами подання інформації, що активно використовуються у передових університетах Сполучених Штатів Америки.

Така комбінація є вкрай релевантною і відповідає сучасним вимогам часу, оскільки підвищується ефективність засвоєння інформації, враховуючи різні здібності слухачів щодо її сприйняття, і, як показує досвід зарубіжних країн, є доцільною до використання нашими випускниками у будь-якій галузі діяльності, будь-то викладання у вищих навчальних закладах чи робота у бізнес-середовищі.

Заняття почалося із обговорення наявних проблем в Україні і можливих шляхів їх вирішення, в тому числі за участю міжнародних організацій. Учасники були поділені на групи, в кожній із яких були присутні не тільки студенти, але й викладачі. Дискусія відбувалась дуже жваво і всі учасники охоче ділилися своїми думками і досвідом. Дружня атмосфера сприяла покращенню сприйняття наступного блоку інформації. Під час її подання студентам було запропоновано співставити назви міжнародних організацій та виконувані ними функції, використовуючи набір кольорових карток. Всі учасники, уважно слідкуючи за виступом магістрів спеціальності «Економіка» Лілії Міняйло та Віктора Золотухіна, успішно виконали поставлене завдання та проявили значну активність та зацікавленість у даному процесі.

Для узагальнення отриманої інформації студентам було запропоновано асоціювати певну міжнародну організацію із елементами певного зображення на картках, набір яких був представлений до вибору. Висловлювані асоціації учасників відрізнялися неординарністю мислення та креативністю. Також студенти відповіли на ряд запитань щодо їх зацікавленості у отриманій інформації, майбутніх інтересів у даному напрямку та вражень від проведеного заходу. Отриманий фідбек є важливим елементом навчального процесу у передових університетах Штатів та Європи, оскільки надає можливість удосконалювати та покращувати якість навчального процесу в майбутньому.

Актуальний у зарубіжних навчальних закладах дискусійний формат проведення даного заходу з ігровими елементами та актуальними техніками узагальнення інформації за участю студентів із різним рівнем підготовки та викладачів дозволив створити належне комунікаційне середовище-платформу для плідного обговорення результатів проходження навчальної практики та обміну ідеями і досвідом як студентами, так і викладачами. Побажання та рекомендації щодо удосконалення процесу проходження навчальної практики будуть враховані у наступному році та сприятимуть формуванню відповідних сучасним вимогам часу вмінь і навичок студентів, а також підвищенню якості навчального процесу в університеті ТДАТУ.

Дякуємо всім за ефективну співпрацю.

Кафедра економіки