9 листопада Таврійський державний агротехнологічний університеті імені Дмитра Моторного на декілька годин став центром пасічників. І це невипадково, адже на базі ТДАТУ вже третій рік поспіль проходить щорічна конференція «Сучасне бджільництво – 2019» , за підтримки “Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва” (UHBDP) та збирає бджолярів з різних куточків України.

изображение_viber_2019-11-11_11-01-49

Конференція «Сучасне бджільництво-2019» не стала винятком, у ній взяли участь понад 150 пасічників, які обговорювали найактуальніші питання галузі. Цього року захід об’єднав не тільки бджолярів, але й поціновувачів меду, які змогли познайомитися з бджолярами та придбати різні смаколики.

Перед початком конференції до її учасників звернувся організатор ЗОГО ЗІКЦ «Агро-Таврія» Геннадій Подшивалов. Він зазначив, що за останній рік науковці ТДАТУ зробили чимало в розвитку бджільництва. За ініціативою UHBDP та за підтримки керівництва ТДАТУ в 2018 році в університеті була ліцензована навчальна програма підготовки пасічників, що дає можливість всім бажаючим, як студентам, так і жителям області отримати робітничу професію «Бджоляр». изображение_viber_2019-11-11_11-01-51

Перший проректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Олександр Скляр зазначив , що слухачі курсів не тільки вивчають теорію, а й отримують практичні навички роботи на пасіці на базі університету.

– У наших студентів є зацікавленість в навчанні професії бджоляра, тому ми сподіваємось, що цей напрям буде розвиватися й надалі. Дуже приємно, що відомі бджолярі нашого регіону беруть участь в конференції та обмінюються досвідом, а вчені Таврійського ДАТУ роблять все, аби слухачі курсів отримали кваліфіковану підготовку, – додав Олександр Григорович.

Взяв участь у роботі конференції «Сучасне бджільництво-2019» і професор ТДАТУ, заступник міського голови, Сергій Прийма. Від імені народного депутата України Сергія Мінька він привітав учасників заходу та побажав успішного розвитку та гідної ціни на такий важливий продукт, як мед. Про бджільництво Сергій Миколайович знає особисто, адже у нього теж є пасіка.

До речі, Україна є лідером в Європі з виробництва меду і займає 5-те місце серед країн виробників світу. За даними фахівців, щорічно 5 мільйонів пасічників виробляють близька 100 тонн меду. Однак, є у бджолярів і проблеми, одна з них – просування експорту. Саме їх розв’язанню і була присвячена конференція.

Протягом дня учасники конференції обговорили ситуацію на ринку меду України і світу та намітили перспективи на наступний сезон. Корисною були і доповіді про суспензію хлорели у бджільництві та переваги і недоліки штучного осіменіння бджолиних маток. Бджолярі мали можливість придбати або обміняти віск на вощину компанії Долина Меду. На ярмарку було представлено обладнання провідних компаній, які можна було придбати зі знижкою.