images

Одним із ключових напрямів системних суспільних трансформацій в Україні є реформування територіальної організації влади на засадах децентралізації. Реформа децентралізації розпочалася в Україні у 2014 р. з прийняттям Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Ключовою складовою даної реформи є оптимізація адміністративно-територіального устрою держави як просторової основи функціонування органів влади шляхом формування спроможних об’єднаних територіальних громад. Метою такої оптимізації є створення ефективної системи публічної влади, здатної забезпечити сприятливі умови для життєдіяльності людей та можливості для соціально-економічного розвитку усіх регіонів шляхом раціонального використання їхнього потенціалу.

Згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» спроможна територіальна громада – це така громада, в якій місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення її органами місцевого самоврядування питань місцевого значення, передбачених законодавством, в інтересах жителів громади.

Сьогодні в Україні сформувались та успішно функціонують 838 об’єднаних територіальних громад. Запорізька область є одним з лідерів по об’єднанню громад. За 4 роки реформи децентралізації в області створено 51 об’єднану територіальну громаду. Територія ОТГ покриває 62,7% загальної площі Запорізької області. Всього об’єдналося 184 територіальні громади, що складає 61,5% загальної кількості населених пунктів області. 22,4% населення регіону проживає в об’єднаних територіальних громадах.

Найбільшими за площею об’єднаними громадами в області є Чернігівська селищна ОТГ – 1200 , Якимівська селищна ОТГ – 1055,4 , Кирилівська селищна ОТГ – 661,6  та Гуляйпільська міська ОТГ – 653,29 . Найбільша кількість рад, що об’єдналися в Чернігівській (11 рад), Гуляйпільській (10 рад), Якимівській (10 рад) та Комишуватській (8 рад) об’єднаних територіальних громадах. Найчисельнішими громадами є Якимівська селищна ОТГ (населення 24 238 чоловік), Пологівська міська ОТГ (24 088 жителів), Камянсько-Дніпровська міська ОТГ ( населення 21 151 чоловік), Оріхівська міська ОТГ (19 469 жителів) та Гуляйпільська міська ОТГ (19 124 жителів).

лро

Процес децентралізації продовжується, адже Перспективний план формування територій громад Запорізької області передбачає створення 76 спроможних ОТГ та повністю покрити територію області.

Для забезпечення постійного процвітання і благополуччя територіальних громад, необхідно створити умови, щоб економічне зростання було стійким і не завдавало шкоди довкіллю або якості нашого життя. Реформи децентралізації, які проходять зараз в Україні, мають перетворити територіальні громади з об’єкта управління на суб’єкт управління, який самостійно забезпечуватиме свою спроможність. Саме нові, потужні та спроможні громади створюють нову реальність та майбутнє нашої держави.

Без названия (1)     РЕЗУЛЬТАТИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ЗА 2015-2018 РОКИ

1ОНОВЛЕНИЙ ПЛАН ДІЙ ПО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТА НОВИЙ ЕТАП РЕФОРМИ