7 жовтня у м. Мелітополь відбулася ярмарка – конференція «Сучасне бджільництво – 2018». На якій зібралися бджолярі Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської областей, а також спеціалісти з бджільництва.

Відкрив захід директор ЗОГО ЗІКЦ «Агро-Таврія» Подшивалов Г.В.. Після з вітальним словом виступила заступник директора департаменту АПР – начальник управління з виробництва продукції тваринництва та харчової промисловості Запорізької обласної державної адміністрації Щербина Л.М., яка ознайомила бджолярів, з держпрограмою, які діють на території області. Бернага Н.Ю., експерт Програми малих грантів Глобального Економічного Фонду, що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні, розповіла про можливості співпраці з проектом, а також надала підтримку університету на розвиток навчальної бази по робітничій професії 6123 «Бджоляр». Від університету с привітальним словом звернулась Циновська Т.Т.

 Головними питаннями, які були розглянуті на конференції – ярмарку стали:

Ціноутворення меду. “Зараз оптова ціна меду встановилася на рівні 40 гривень за кілограм. Про те, чому це так, на конференції розповів наш гість з Києва Володимир Очколас, директор компанії «Український центр меду». Також Володимир Очколас розповів бджолярам про нові можливості співпраці бджолярів та заготівельників меду.

Дії бджолярів в разі протравлення їх пасік фермерами. З цього питання виступив юрист Роман Смолов. Він поінформував бджолярів, якими мають бути їх дії, в разі якщо фермери своєї хімією знищили їх бджіл.

Питання запилення і доданої вартості розповів гість з м.Шостка Мирон Пундор.

Органічний мед – нова мода для європейських споживачів. Про це  детально розповіла гостя зі столиці, представник ТОВ “Органік” Віра Пасацька.

Онлайн-карта для фермерів і пасічників – з цим нововведенням бджолярів ознайомив Олег Ряжский з м.Миколаєва. Його інтерактивна карта дає можливість усім зацікавленим особам, ​​робити на карті позначки із зазначенням часу робіт і контактних телефонів, щоб і запилення зробити, і мед зібрати, і бджіл НЕ потруїти при обробці полів.

Перевагою змісту бджолосімей на рамку 145 мм і своїм досвідом поділився бджоляр з Харківської області Олексій Жорновой.

Під час конференції був організований ярмарок-продаж бджільницького інвентарю. Свою продукцію представили понад 10 компаній. Найбільше здивування у гостей, справило присутність світового виробника бджільницького обладнання фірми Лисонь (Польща).

По закінченню конференції було розіграно понад 30 призів. Всі учасники конференції – ярмарки отримали багато корисної інформації, а також можливість поспілкуватися між собою, обговорити наболілі теми і завести нові знайомства.