Садівництво – одна з провідних галузей сільськогосподарського виробництва, особливо на півдні України. Перед початком нового сезону важливим є чітко спланувати роботи в саду, обрати вірну тактику захисту, удобрення, обробітку саду з урахуванням новітніх ресурсоощадних технологій. Для того щоб розкрити низку подібних питань Інститутом підвищення кваліфікації за підтримки кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії ТДАТУ організували 23 лютого 2019 р. в стінах університету семінар на тему «Аспекти стабільного розвитку прибуткового садівництва». Даний семінар став можливий за фінансової підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Після привітального слова Директора ІПК Подшивалова Г.В. всі присутні мали змогу прослухати цікаві доповіді науковців ТДАТУ в галузі садівництва та виробничників, продакт-менеджерів провідних підприємств Запорізької області.

Серед учасників семінару особливу зацікавленність викликали доповіді викладачів кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії к.с.-г.н., доц. Колеснікова М.О., к.с.-г.н., доц. Герасько Т.В., к.с.-г.н., доц. Нінової Г.В., к.с.-г.н., доц. Розової Л.В., к.с.-г.н., доц. Толстолік Л.М. Всі присутні отримали змістовну, практично апробовану довготривалими науковими дослідженнями інформацію щодо іноваційних прийомів інтегрованої системи захисту дерев в ранньовесняний період від приморозків, хвороб та шкідників, способами відновлення біоценозу саду; основними сортами плодових культур для ранньо-літнього споживання; технологічним вимогам до саджанців.

Серед запрошених гостей з доповідями виступили Дмитро Філіпов (ТОВ «Полив Сервіс»), Віктор Майстренко (ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн»), Лідія Бєлєва (магазин «Планета Агро»), Володимир Мельник та Василік Микулін (ТОВ «Блексі Фрут Компані»). Учасники семінари мали змогу ознайомитись та отримати змістовні відповіді на запитання щодо сучасних систем поливу саду, внесення добрив та найбільш популярних препаратів для ранньовесняного обробітку плодових насаджень.

Від присутніх поступило багато питань від тривіальних операцій в саду (обрізування, захист від хвороб та шкідників, полив) до впровадження новітніх технологій в інтенсивних насадженнях. Сподіваємося, що розкриття таких питань буде темою наступних семінарів та конференцій.