В минулу пятницю, 7-го грудня на базі Таврійського державного агротехнологічного універсітету, за спонсорською підтримкою Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA) та організацією Інформаційно-консультаційного центру «Агро-Таврія» було проведено конференцію “Сертифікація як елемент стабільних продажів”.viber im2age

      Участь в конференції приймали представник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Андрій Іванов та ДП “Запоріжжястандартметрологія” Постол Олександр, провідні фахівці із національних, міжнародних і приватних стандартів якості, безпеки харчових продуктів та систем управління Андрій Гармаш та Юлія Слива, а також національний менеджер проекту ITC в Україні Альона Коломойцева. Про перспективність сертифікації виробників сільськогосподарьської продукції в своїх країнах розповіли директор програми “Farmer to Farmer” USAID Арменія Макріта Авджян та консультант Міністерства сільського господарства держави Ізраіль Борис Бордман.

       Під час конференції були розкриті наступні теми:

– Хто такі “зацікавлені сторони” та як змінюються вимоги та очікування до господарства, що виробляє харчові продукти в залежності від ролі “зацікавленої сторони”.
– Які вимоги українського “харчового законодавства” стосуються виробників первинної продукції плодоовочевництва та бджільництва, в тому числі стосовно реєстрації, відповідальності, прав та обов’язків виробників та контролюючих органів.

– Коли необов’язкові стандарти стають обов’язковими, чи є необхідність розробляти ТУ, та на що слід звертати увагу під час вибору сертифікаційного органа та випробувальної лабораторії.

– На які національні, міжнародні та приватні стандарти слід в першу чергу звернути увагу виробникам та переробникам первинної продукції, підприємствам із зберігання, логістики та реалізації сільськогосподарської продукції на початку робіт з виведення господарства на світовий рівень забезпечення якості та безпечності продукції.

– Особливість виробництва харчової продукції за вимогами стандартів органічного виробництва, відмінності між стандартами. Тенденції українського та світового ринку органічної продукції та розширення ринку сбуту виробленої продукції з сертифікатом органічного землеробства.

– Найбільш поширені стандарти з управління безпечністю харчових продуктів ISO22000 та FSSC22000 відміності та особливості провадження вимог цих стандартів на підприємствах із зберігання, переробки та логістики харчової продукції. Як сертификація за цими стандартами сприяє сталим продажам.

– Виробництво первинної сільськогосподарської продукції за вимогами приватного стандарту світового рівня GlobalG.A.P. З чого почати роботу з впровадження, як перевірити своє підприємство власними силами, з чого складається вартість сертифікації, де визнаються сертифікати, які вигоди отримує виробник від впровадження вимог стандарту і які від сертифікації.

– Trade Helpdesk, Trade Map, Market Access Map, Standards Map – інструменти ITC, за допомогою яких виробник, вже на етапі планування виробництва, має можливість проаналізувати експортний потенціал майбутнього продукту, виявити найбільш привабливий експортний ринок, визначити барьєри в торгівлі (включаючи сертифікати, вимоги щодо якості та безпечністі продукції), отримати справжній довідник щодо правил імпорту та податків на ринку ЄС.

viber image

           Під час конференції гості заходу мали можливість поспілкуватись із фахівцями та вирішити питання щодо власного бізнесу в розрізі тем докладів. Приємною несподіванкою для гостей заходу стала інформація проекту ITC про можливість отримання допомоги в розробці експортної стратегії для тих господарств запорізької області, які готові спрямувати свої сили на розширення ринків збуту своєї продукції через експорт продукції.