Яке прекрасне рідне слово!

Воно – не світ, а всі світи

В. Сосюра

З 5 по 9 листопада кафедра суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ  проводила тиждень української писемності та мови. Вже 21 рік цей день в нашій державі відзначається 9 листопада. Тоді Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ за номером 1241/97 «Про День української писемності та мови». За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Летописця – послідовника  творців  слов’янської  писемності  Кирила і Мефодія.

Протягом тижня в університеті була представлена культурно-просвітницька експозиції «Грамотність – запорука успіху» та «Видатні люди про мову».

Завідувач кафедри  суспільно-гуманітарних наук Оксана Максимець 7 листопада організувала кураторську годину «Доля мови – то доля нації». Її відвідали студенти, які навчаються за спеціальностями «Харчові технології» та «Готельно-ресторанна справа» (куратори: Любов Здоровцева та Валентина Жукова).

Учасники заходу ознайомилися з історією виникнення та формування української мови. Оксана Миколаївна зазначила, що сьогодні існує чимало проблем, пов’язаних із розвитком української мови. Кожна молода людина має замислитися над роллю мови у своєму житті та в житті суспільства, плекати любов до рідної мови та насолоджуватися нею, прагнути своєю діяльністю зміцнювати та підвищувати її статус.

7 листопада  відбувся ще один захід «Декламуємо українською».  Студенти самостійно обрали і вивчили вірші українських авторів про мову, рідну землю, любов до своєї Батьківщини і натхненно та виразно  продекламували їх.

З метою підвищення загальної мовної культури та освіти, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, виявлення творчо обдарованої молоді, вшанування творчої спадщини видатного сина України Т. Г. Шевченка кожного року вихованці ТДАТУ беруть участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика та Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка. Учасниками  цих конкурсів стали студенти різних спеціальностей, які дуже відповідально поставились до виконання завдань.

Своєрідним підсумком тижня української писемності став 18-й радіодиктант національної єдності, який відбувася 9 листопада. До його написання  долучилися студенти, викладачі, співробітники наукової бібліотеки та керівництво Таврійського державного агротехнологічного університету. Всі вони сіли за парти та на деякий час відчули себе  школярами. Перед початком написання диктанту до усіх присутніх  звернулась завідувач кафедри СГН, доцент Оксана Максимець. Вона подякувала усім, хто зібрався в аудиторії та долучився до цієї акції.

Під час написання диктанту у залі панувала творча тиша, всі були налаштовані на гарний результат.

Зазначимо, що тиждень української писемності пройшов  цікаво та змістовно, а наша молодь з великим задоволенням і натхненням брала у ньому участь.

Ольга Зімонова, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарних наук