20 та 21 травня 2021 року надовго запам’ятаються чоловічій збірній команді з волейболу нашого університету, адже на базі спортивного комплексу Маріупольського державного університету (МДУ) проходив відкритий турнір по волейболу серед чоловіків на Кубок ректора, в якому волейболісти з ТДАТУ знову виявилися дебютантами. Та ще і якими.

Разом з нами виборювати медалі та Кубок турніру на найкращий волейбольний майданчик Маріуполя приїхали наступні команди закладів вищої освіти Приазов’я (Донецької та Запорізької області): Бердянського державного педагогічного університету (БДПУ), Донецького державного університету внутрішніх справ (ДДУВС), на яких чекали господарі турніру – команда Маріупольського державного університету.

Організатором цього надзвичайно цікавого спортивного форуму виступила кафедра фізичного виховання, спорту та здоров’я людини Маріупольського державного університету за підтримки управління молоді та спорту Маріупольської міської ради. Слід також відзначити, що ігри проходили в спеціалізованому волейбольному залі, де найбільша в Україні висота стелі – 16 метрів, що збігається з 6-поверховим будинком.

Змагання пройшли організовано в дружній атмосфері, на тлі духу суперництва. Протягом турніру всі гравці продемонстрували здоровий дух, енергійність і бажання перемогти – основні складові успіху, який здатний принести командам золоті медалі. В ході зустрічей спортсмени показали хорошу фізичну підготовку і гру на високому технічному рівні. У перші ж хвилини турніру було ясно, що команди налаштовані рішуче: точні й результативні подачі, миттєві реакції, піднесений настрій – на волейбольному майданчику панували спортивний азарт і особлива атмосфера.

Команда Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного показала надзвичайно високий рівень готовності та склала гідну конкуренцію своїм суперникам. В результаті ми святкували перемогу з рахунком 3-0 над господарями турніру, місцевими студентами МДУ, також здобули перемогу 3-1 над командою ДДУВС, та зазнали поразки 1-3 в напруженому поєдинку зі студентами з Бердянського ДПУ.

Таким чином команда, маючи у своєму активу 2 перемоги, 1 поразку, 6 балів турнірної таблиці (7-4 – різниця виграних та програних партій), наша команда в підсумку посіла ІІ місце турніру і була нагороджені малим Кубком, який вручив особисто ректор МДУ Микола Трофименко, що, за словами головного тренера команди, викладача кафедри фізичного виховання і спорту ТДАТУ Магули Олександра, є дуже позитивним результатом перед вирішальними матчами за вихід до Дивізіону «А» Відкритої волейбольної ліги Маріуполя.

«Мої хлопці показали відмінне володіння технікою гри в волейбол. Найкращим гравцем нашої команди став майбутній студент ТДАТУ Володимир Денисов, – зазначив Олександр Магула. – Дуже гарно та змістовно керував діями всієї команди наш капітан Віталій Булгаков, студент факультету економіки та бізнесу. Вагомий вклад в гру команди внесли наші блокувальники Владислав Оліщук та Дмитро Калініченко, студенти механіко-технологічного факультету. Найвідповідальніша роль була у нашої зв’язки – Кирило Мовчана, також студента-механіка, з якою він впорався на відмінно. А головними нападниками, які більше усіх принесли очок в скарбничку команди стали Віктор Карагодін та Ілля Лаврисюк, мої вихованці, також наші майбутні студенти. Хочу подякувати всім учасникам змагань та уболівальників. Команди продемонстрували чесну і красиву гру. Результати сьогоднішнього турніру показали, що серед наших колег є досить сильні спортсмени. Бажаю всім міцного здоров’я, гарного настрою та подальших спортивних успіхів».

Команди переможців та призерів нагороджено кубками та пам’ятними подарунками. Після змагання учасники подякували один одному за відмінну гру, позитивні емоції та величезний заряд енергії.

Підсумки змагань:

І місце – Бердянський державний педагогічний університет
ІІ місце – Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного
ІІІ місце – Маріупольський державний університет

Кафедра фізичного виховання і спорту разом зі спортивним клубом ТДАТУ бажає нашій волейбольної молоді та їх наставнику не заспокоюватися на досягнутому, рухатися до своїх цілей з ще більшим завзяттям, прагнути до підкорення нових висот на обраному для докладання своїх спортивних талантів терені. Ми переконані – для вас немає нічого неможливого!

Збірна чоловіча команда ТДАТУ, як завжди, на висоті в будь-якому турнірі – нехай ІІ місце, але ми тільки починаємо великий шлях на вершину волейбольного Олімпу. Попереду ще багато цікавого і захоплюючого. Стежимо разом за успіхами наших хлопців Віримо, сподіваємося і поважаємо ваш, по-справжньому, чоловічий характер! Ви багато чого досягли в цьому році.

Попереду – ще ФІНАЛЬНА БИТВА за вихід до Дивізіону «А» Відкритої волейбольної ліги Маріуполя. Так посміхнеться вам леді Удача і не покине вас пані Фортуна! Ми – разом з вами! Завжди й до кінця! Весь університет і місто Мелітополь стежить за вашими успіхами!

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту