29-30 січня цього року у місті Сан-Паулу (Бразилія) відбулися престижні змагання з богатирського багатоборства – Кубок світу Ultimate Strongman 2022 та Гран-прі Бразилії з богатирського багатоборства.

Всього у змаганнях взяли участь спортсмени з 8 країн світу: Бразилії, Болівії, Аргентини, Колумбії, Чилі, України, Швеції та Росії. Нашу країну на цих змаганнях представляли три атлети: Валерій Газаєв (м. Мелітополь), Сергій Капустін (м. Мелітополь) та Віталій Кіяненко (м. Маріуполь).

Незважаючи на виснажливу та нервову дорогу до Бразилії, яка зайняла 62 години, наші земляки показали гарний результат.

Наш титулований спортсмен та тренер, завідувач кафедри фізичного виховання та спорту Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Валерій Газаєв посів високе 4 місце на гран-прі Бразилії у надважкій вазі. Учень Валерія Газаєва – Сергій Капустін, викладач хімії Василівського фахового коледжу ТДАТУ – вирвав перемогу у своїх суперників та став чемпіоном світу у богатирській тязі у ваговій категорії до 90 кг (World Ultimate Strongman Championship U90) з результатом 300 кг, а також бронзовим призером Гран-прі Бразилії у відкритій вазі серед ветеранів (40+).

Як зазначив Валерій Газаєв, він виступав лише на Гран-прі Бразилії з богатирського багатоборства у надважкій вазі:

“З 11 учасників – 9 монстрів вагою понад 140 кг з дуже серйозним рівнем підготовки. Я робив все, що міг, намагався підіймати багато, мій розум і воля рвалися в бій, але організм не дозволив зробити це. Не вдалося показати свої найкращі результати в жодній із вправ. Чисто фізично не потягнув – на жаль, дива не сталося. На своєму досвіді зайняв 4 місце, і зовсім трохи не вистачило здоров’я до омріяного п’єдесталу пошани. Підготовка до змагань зайняла лише чотири тижні, мені довелося скидати 12 кг. Я був повністю “розтренований”, не у формі. Підготовка йшла в спартанських умовах, із найсуворішою дієтою – це було реально важко і стало перевіркою мого характеру та організму. У цьому всьому божевіллі, яке трапилося з нами під час надважкої дороги до Південної Америки є лише один плюс – ми всі без травм. Дякуємо всім нашим вболівальникам, що весь цей час підтримували нас – це мотивувало і не давало опускати руки навіть у найважчі й здавалося вже безвихідні моменти цієї божевільної поїздки” – зазначив Валерій Газаєв.

Кафедра фізичного виховання і спорту разом зі спортивним клубом ТДАТУ вітає вас з перемогою у змаганнях і щиро бажає вам завжди сміливо і гордо рухатися тільки вперед, долаючи всі перешкоди на шляху до перемоги, обганяючи всіх суперників у гонитві за успіх. Весь наш університет, місто Мелітополь та вся Україна вболівали за вас під час змагань. Ми пишаємося вашими успіхами та віримо, що на всіх наступних богатирських аренах ви перевершите самих себе і покажіть вищий клас, вищий пілотаж. Успіхів вам, здоров’я та тріумфальних виступів! В добрий час!

Олексій Нестеров,
старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту