Під гаслом «Якісна освіта – фундамент національного розвитку України» 22-23 грудня 2021 р. відбулася Всеукраїнська науково-методична інтернет-конференція «Управління якістю підготовки фахівців в умовах цифрової педагогіки», організатором якої були Харківська обласна громадська організація «Науковий центр дидактики менеджмент-освіти» та Державний біотехнологічний університет (м. Харків).

Наш університет представляли доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри вищої математики і фізики Наталя Сосницька, кандидат фізико-математичних наук, доцент Василь Кравець, доктор філософії в галузі математики та статистики Лариса Халанчук та здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету енергетики та комп’ютерних технологій Богдан Сідельников.

Необхідно відзначити, що наші колеги є членами громадської організації «Науковий центр дидактики менеджмент-освіти».

Учасники конференції розглядали питання щодо тенденцій розвитку вищої освіті, розроблення і впровадження сучасних дидактичних систем, що забезпечують цифровізацію освітніх послуг і, відповідно, високу якість підготовки майбутніх фахівців.

Наталя Сосницька виступила з пленарною доповіддю «Науково-методичні вимоги забезпечення якості фізико-математичної підготовки здобувачів вищої агротехнічної освіти», в якої зробила акцент на розробці методичної системи фізико-математичної підготовки здобувачів вищої агротехнічної освіти зорієнтовану на концепти: Вища освіта – конкурентоспроможна та приваблива; Вища освіта це дослідження та інновації; Вища освіта це розумний, стійкий та інклюзивний розвиток.

На секційних засіданнях Ларисою Халанчук була представлена доповідь «Викладання вищої математики засобами пакетів MathCAD та MS Excel», Богданом Сідельниковим – «Структура критичного мислення в умовах викладання фізики в закладах вищої освіти» (керівник професор Наталя Сосницька).

Голова конференції, доктор педагогічних наук, професор, директор ХОГО «Науковий центр дидактики менеджмент-освіти» на завершенні конференції відзначив одноголосну думку науково-педагогічної спільноти щодо підтримки політики Міністерства освіти і науки України щодо запровадження в освітньому просторі інформаційно-цифрових технологій та елементів діджиталізації навчального процесу згідно положень нормативноправової бази, викладених у новій редакції Закону України «Про вищу освіту» з метою забезпечення високих освітніх стандартів якості.

Дякуємо організаторам конференції за запрошення до обговорення актуальних проблем освіти в умовах змін та викликів сьогодення. Сподіваємося на плідну подальшу співпрацю.

Наталя Дьоміна,
доцент кафедри вищої математики і фізики