Сучасні високі вимоги до методичного та практичного забезпечення освітнього процесу спонукають до обміну корисним досвідом функціонування закладів освіти.

11 червня 2020 року в.о. завідувача кафедри геоекології і землеустрою к.т.н. Сергій Мовчан разом з доцентом, к.т.н. Сергієм Коломійцем, ст. викладачем к.т.н. Іваном Леженкіним та к.е.н. Анастасиєю Якунічевою відвідали структурний підрозділ ТДАТУ Новокаховський коледж (м. Нова Каховка).

Теплу та гостинну зустріч провели голова циклової комісії дисциплін землеустрою Валентина Довбня, викладачі Олена Новаковська та Оксана Вачаєва. Головною темою зустрічі стало ознайомлення з навчально-методичним забезпеченням та матеріально-технічною базою відокремленого структурного підрозділу. Валентина Довбня провела огляд інструментів та геодезичних приладів наявних на базі коледжу.

Викладач вищої категорії Олена Новаковська звернула уваги на викладання дисципліни “Фотограмметрія” та подальше продовження даного курсу у вищому навчальному закладі у вигляді дисциплін “Фотограмметрія та дистанційне зондування”, “Супутникова геодезія та сферична астрономія”. У коледжі постійно оновлюється база аерофотознімків з метою об’ємного сприйняття об’єкта. Розкрила методику викладання дисциплін з використанням аерофотозйомки та програм обробки результатів фотограмметрії Geo Tools, Digitals, AutoCAD. Олена Анатоліївна, як інженер-землевпорядник, що міцно тримає руку на пульсі подій у земельній галузі продемонструвала широку обізнаність в сучасних викликах та потребах сільськогосподарських виробників. Сумісно ми змогли окреслити шляхи розвитку та удосконалення викладання дисциплін.

Завдяки тісній співпраці викладачів коледжу з виробничниками постійно оновлюється база геоінформаційних систем, що використовуються під час навчального процесу.

Велику цінність має впровадження дуальної освіти серед студентів коледжу. Здобувачі змогу працювати безпосередньо на підприємствах та підтримувати зв’язок зі своїми викладачами. Освітній процес впроваджується динамічно та максимально корисно: викладачі допомагають освоїти дисципліну та знайти відповіді на питання, що виникли у процесі навчання, та під час роботи; у свою чергу студенти розширюють горизонт власного бачення, заглиблюючись у виробничий процес на підприємстві. Так, делегація університету стала свідком того, як завдяки доступу до матеріалів Каховської гідроелектростанції студент сприяв створенню раритетного музейного фонду коледжу, подарувавши Проект відводу земель під будівництво Каховської гідроелектростанції 1953 року! Абсолютно несподівана знахідка – якісні карти населених пунктів, затоплені водами Каховського водосховища майже 70 років тому.

Сьогодні такі речі як Альбом планів землекористувань сільськогосподарських підприємств Каховського району Херсонської області, карти, що розкривали планування колгоспів радянських часів мають як історичну, так і практичну значущість. Розвиток земельного права та земельних відносин, результати роботи Укрземпроекту стануть у нагоді для вивчення багатьох дисциплін землевпорядного та геодезичного спрямування.

Вагомим плюсом практичної підготовки студентів коледжу – є реалізація створення дослідної лабораторії. Вона функціонує на кшталт полігону закритого типу, де за будь-яких погодних умов можуть проводитись заняття. Це фактичний приклад того, як в умовах міської агломерації відтворити типовий польовий ландшафт. Ще одна цікава ідея – макет місцевості м. Нова Каховка, що відтворює у масштабі всі геологічні особливості земельного покриву разом з рослинністю та спорудами. У свою чергу це дозволяє сформувати чітке уявлення про принципи роботи апаратів з аерофотозйомки та демонструє естетичну цінність благодатного краю, що став колискою вітчизняної гідроенергетики.

Особливе місце у структурі ВСП «Новокаховський коледж ТДАТУ» посідає Навчально-практичний центр, який вже більше 10 років очолює Марія Гордецька. Широкий спектр освітніх послуг, що надає центр також враховує послуги з землевпорядкування та використання програмного забезпечення у вирішенні численних професійних питань.

Завідувачкою НПЦ було здійснено суттєву підтримку в узгодженні програмного забезпечення та методики викладання курсів. Це стосується інформаційних систем, що використовуються у геодезії для створення цифрової карти в програмі Digitals, цифрової карти в середовищі AutoCAD.

Ще одним здобутком під час візиту до коледжу став досвід здійснення профорієнтаційної роботи серед учнів шкіл, шляхом залучення їх до гуртків, що виконуються на комп’ютерах навчально-практичного центру. Школярі освоюють навички з програмування роботів та комп’ютерних ігор з системою Lego, займаються створенням бото-ферм, чи удосконаленням навичок користування програмними продуктами Google, формують акторсько-режисерські навички у поширеній сьогодні сфері відеоблогінгу. І все це у комплексі займає значну частину вільного від навчання часу, який майбутні абітурієнти з задоволенням проводять у стінах коледжу.

Корисна співпраця залишила багато приємних моментів та окреслила теми для подальшої взаємодії.

Висловлюємо слова щирої подяки всьому колективу циклової комісії та навчально-практичного центру ВСП «Новокаховський коледж ТДАТУ» і звичайно його в.о. директора Ларисі Назаровій.

Сергій Мовчан, в.о. зав. кафедри ГЕЗ;

Анастасія Якунічева, к.е.н., доцент