27 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ – дивовижне свято, яке закликає людей з усього світу їхати відпочивати. Це свято з’явилося ще у 1979 році, коли Генеральна асамблея Всесвітньої туристичної організації вирішила, що Міжнародний день туризму допоможе зміцнити їхні позиції у світовому співтоваристві. Варто відзначити, що це свято відзначається 27 вересня не просто так. Саме в цей день був прийнятий Статут Всесвітньої туристичної організації.

Тому, напередодні Міжнародного дня туризму 26 вересня 2018 року студенти спеціальностей «Туризм» та «Економіка» ТДАТУ вирішили поїхати в цікаву подорож на острів Бирючий.

Острів Бирючий – це розширена частина Федотової коси у північно-західній частині Азовського моря, яка відмежовується від моря Утлюцьким лиманом.

В рамках навчальної дисципліни «Основи туристичної діяльності» студенти спеціальності «Туризм» мають вміти добре орієнтуватись в унікальних, цікавих та історичних місцях свого регіону, області та країни в цілому. Не виключенням є і Азово-Сиваський національний природний парк, де туристи ТДАТУ ознайомились з історією виникнення заповідника, його флорою і фауною, з мешканцями острову.

Для групи студентів співробітником заповідника була проведена цікава екскурсія всім островом: туристам показали місця проживання диких тварин (до речі, на острові мешкають близько тисячі акліматизованих благородних оленів, близько 2500 ланей, 90 куланів та декілька десятків свійських коней та муфлонів).

Ландшафти острова – прибережно-водні та піщано-степові, уздовж узбережжя – численні озера. Західний берег насичений невеликими бухтами і затоками. Флора півострова нараховує близько 700 видів рослин, більшість з яких занесена до Червоної книги. На острові створені захисні лісонасадження з маслин, в’язу, робінії, ясену.

На крайній точці острова знаходиться дуже красиве та спокійне місце, де лиман впадає в море. Тут майже ніколи не буває великих хвиль, саме в цьому місці підноситься до небес високий білий маяк. Він з’явився на цьому місці у 1878 році. Першочергово для рибаків було побудовано невисокий дерев’яний маяк, але з часом його замінила нова споруда, яка прикрашає острів та є стратегічно важливим об’єктом.

Багато хто з високопоставлених осіб були небайдужими до відпочинку на Бирючому. Все почалось з М. Хрущова, який перетворив цей заповідник на «заповідно-мисливське» господарство. Спеціально для генсека на Бирючому побудували дачу, але приїхав на острів він всього один раз. Це був комплекс з будинками для обслуговуючого персоналу та окремої їдальні. Однак, частина будівництва згоріла, а після ремонту вона виглядає доволі скромно. Їдальня до сих пір прикрашена великою кількістю оленячих рогів, з них зроблені навіть люстри. Також тут побудована президентська резиденція. Діючий президент також приїжджає до острова на відпочинок зі сім’єю.

Студенти мали можливість прогулятись алеями президентської резиденції, подивитись на пляж та сфотографуватись у мальовничих місцях острова. Поїздка вийшла чудовою та дуже цікавою.

Студенти спеціальностей «Туризм» та «Економіка» висловлюють щиру вдячність ректору університету д.т.н., професору Кюрчеву Володимиру Миколайовичу за надану їм унікальну можливість поїздки на острів Бирючий, а також співробітникам Азово-Сиваського національного природного парку за дуже гостинний прийом та цікаву, екстримально-драйвову екскурсію.

Викладачі кафедри економіки та студенти спеціальностей «Туризм» та «Економіка» ВІТАЮТЬ усіх із Міжнародним  днем туризму, бажають цікавих подорожей, позитивних і незабутніх вражень!!!

Прес-служба ТДАТУ