IMG-5cc5f23fde508c5382d6a17cd9818415-VВ умовах сьогодення можливість отримати якісну професійну освіту є запорукою успішного працевлаштування. Задля удосконалення освітньої та професійної підготовки в ТДАТУ впроваджуються перспективні форми навчання.

Зокрема, ефективною є така форма навчання як дуальна, оскільки кваліфікація працівника формується не тільки в процесі теоретичного навчання, а й у практичній діяльності.  Це спосіб набуття знань шляхом об’єднання навчального процесу в закладах вищої освіти та безпосередньо на робочих місцях підприємств.

Роботодавці беруть безпосередню участь в організації професійного навчання, а саме: у складанні та погодженні робочих навчальних планів і програм; у роботі державної кваліфікаційної комісії; в організації виробничого навчання і практики осіб на конкретному робочому місці тощо.

Всі учасники процесу системи дуального навчання перебувають у виграшній позиції: заклад вищої освіти забезпечує вивчення теоретичного матеріалу, підприємство навчає потенційних робітників на власному обладнанні та залучає до навчального процесу висококваліфікованих майстрів підприємства, відбувається коригування навчальних планів і програм під потреби підприємства; відбувається пришвидшення  адаптації здобувачів вищої освіти в колективі, пристосування до робочого ритму; роботодавець отримує кваліфікованого працівника з тією якістю знань та вмінь, які на цей момент йому потрібні.

Підприємство «Авто-дизель сервіс» займається вантажоперевезеннями на території України та за кордоном, а також технічним обслуговуванням автомобілів.  Керівник підприємства Ковтун Генадій Єгорович. На підприємстві за дуальною формою навчання вже працюють 2 студенти механіко-технологічного факультету під керівництвом куратора дуального навчання ст. викл. Бондара А.М.

18 листопада 2019 року викладачами кафедри ТСС АПК д.т.н. проф. Дідуром В.А., д.т.н., доц. Журавлем Д.П., ст. викл. Бондарем А.М. була організована та проведена на цьому підприємстві ознайомча екскурсія для студентів 12 АІ групи агротехнологічного факультету, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Технічний сервіс» з метою подальшого їх залучення до дуального навчання на підприємстві «Авто-дизель сервіс». Студенти мали можливість ознайомитись з напрямами роботи підприємства та поспілкуватись зі студентами старших курсів, які там вже працюють. Всі учасники цього заходу отримали велику кількість позитивних вражень.

За матеріалами кафедри ТСС АПК