У рамках декади іноземних мов 12 квітня 2018 р. було проведено планове засідання кіноклубу – ‘English Motion Picture Club’. Тема зустрічі  «Technology influence on people`s lives in the modern world» стала логічним продовженням дискусій попередніх засідань про небезпеку занурення особистості у віртуальну реальність та місця технологій у нашому житті.

Студенти, гості та викладачі кафедри іноземних мов обговорювали представлений для перегляду короткометражний фільм «The Nostalgist», який базується  на однойменному оповіданні Даніеля Х. Вілсона. Цей науково-фантастичний короткометражний проект отримав Méliès d’Argen – премію “Аудиторія” на фестивалі науки “Trieste Science+Fiction Festival” та “Utopiales”, а також премію як кращий короткометражний фільм на кінофестивалі “Giffoni Film Festival” 2014 року.

Ностальгіст знаходиться у футуристичному світі, де реальність не зовсім те, що здається. У місті Ванілі, з “Immer Systеm Eyes & Ears”, світ може виглядати і звучати як рай. Але життя батька (Ламберта Вілсона) та його маленького сина (Самуеля Джослана) загрожують розпаду, коли батьківський пристрій починає виходити з ладу. Відчайдушно, щоб уникнути власної травматичної реальності, людина повинна вийти за межі віртуального світу, щоб знайти заміну, у місто, де насилля та небезпека ховаються під завісою красивої ілюзії.

Перед глядачами стало непросте завдання оцінити історію і зробити висновки про правильність вибору і вчинку протагоніста. Під час дискусії думки розділилися, але всі погодились, що фільм також розкриває перед нами проблеми суспільства, а саме стосунки та відношення людини один до одного. Людина потребує підтримки і розуміння з боку оточуючих, в якій би реальності вона не була.

Попереднє засідання, яке відбулося 22 лютого 2018 року, було присвячено жанру «анімація». Жанр, в якому немає ніяких кордонів для фантазії, де можливо втілити будь-які ідеї. І, як казав Олександра Вікен: «Анімація – той чудовий вид мистецтва, де можна висловитись повністю: і в живописі, і в графіці, і в музиці.».

Для перегляду було обрано один з кращих зразків сучасного короткометражного анімаційного кіно. Фільм виробництва Франції та Люксембургу, лауреат премії «Оскар» 2014 року «Пан Ілюмінатор» (Mr Hublot).

Стрічка розповідає історію самотньої людини, яка знаходить сенс свого життя, коли вирішує прихистити у себе бездомну тварину.

Зворушлива історія стала чудовим приводом для обговорень серед учасників клубу. Кожен студент – учасник клубу висловив свою думку та поділився своїми враженнями щодо сюжету стрічки.

Кафедра іноземних мов дякує всім студентам, гостям та викладачам які приймали участь у кіно сесіях. Наступне засідання відбудеться у новому навчальному році. З нетерпінням чекаємо нових зустрічей!

Викладач кафедри іноземних мов Топалов Євген Миколайович