30 листопада 2022 року на кураторській годині відбувся онлайн-семінар «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості вищої освіти ТДАТУ», доповідачем якого була Скляр Радміла Вікторівна, завідувач відділу моніторингу якості освітньої діяльності ТДАТУ.

Щорічно викладачі приділяють окрему увагу якості вищої освіти, намагаються вдосконалюватися задля забезпечення відповідного рівня знань у студентів. В чергове викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» разом з кураторами взяли участь у цьому заході.

Згідно визначення закону України «Про освіту» (ст. 42, ч.1) поняття академічної доброчесності (АДЧ) полягає у сукупності етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та впровадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Впродовж семінару лектор розповідала основні принципи доброчесності, основні види порушень АДЧ та необхідну інформацію для нагадування, а першим курсам для засвоєння.

В ТДАТУ відділом моніторингу якості освітньої діяльності проводиться багато роботи щодо забезпечення та вдосконалення освіти. Щорічні опитування здобувачів освіти щодо актуальності освітніх програм, доброчесності в навчанні та серед викладачів та багато іншого. Окрім того обов’язкова увага приділяється кодексу честі ТДАТУ – збірнику прав та обов’язків студентів.

За матеріалами кафедри