В сучасних умовах кожний науково-педагогічний співробітник повинен  підвищувати власну академічну та професійну кваліфікацію. Це пояснюється одразу декількома факторами: постанова КМУ «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників»; вимоги до підвищення кваліфікації, відображені у локальних нормативних документах закладу вищої освіти, де працює викладач; необхідність особистісно та професійно розвиватися; власне бажання дізнатися щось нове тощо.

Існує багато шляхів підвищення кваліфікації, як от: стажування, проходження програм підвищення кваліфікації, неформальна освіта тощо. Якщо мова йдеться про неформальну освіту, то дієвим засобом підвищення кваліфікації є використання різноманітних електронних освітніх ресурсів, зокрема масових відкритих онлайн курсів. Серед україномовних платформ популярністю користуються EdEra, Prometheus, Відкритий університет Майдану, Дія.Цифрова Освіта.

Сьогодні ми знаходимо у великому цифровому просторі, де відбувається збільшення інформації у геометричній прогресії. Для того, щоб знайти корисну інформацію у мережі Інтернет, потрібно знати першоджерела, корисні ресурси. Водночас, сучасна людина повинна володіти звітністю шукати потрібну інформації та критично її оцінювати. Тобто, вона повинна володіти розвинутою медіаграмотністю.

З метою підвищення власної кваліфікації завідувач кафедри Сергій ШАРОВ пройшов онлайн курс «Години медіаграмотності», який запропонувала всім бажаючим студія оланй освіти EdEra за фінансової підтримки USAID. Програма курсу складається з 5 модулів:

Модуль 1. Інформація. Медіа. Види медіа

Модуль 2. Перевірка інформації. Маніпуляції і фейки в медіа. Фактчекінг

Модуль 3. Хто працює в медіа: професії, ролі та навички

Модуль 4. Медіатекст. Медіа та суспільство

Модуль 5. Реклама. Прихована реклама. Маніпуляція в рекламі

Цей курс рекомендується вчителям, викладачам, вихователям, освітнім управлінців та звичайно батькам.  Він наповнений якісним освітнім контентом, має текстову частину з порадами та корисною інформацією, відеолекції від журналістів-практиків, цікаві тестові завдання. В результаті проходження курсу користувач отримує сертифікат.

Отже, підвищувати власну кваліфікацію дуже просто. Головне – бажання!

Підготував доцент Сергій ШАРОВ