9 лютого 2022 року викладачі кафедри комп’ютерних наук, завідувач кафедри Сергій ШАРОВ та доцент Дмитро ЛУБКО взяли участь у вебінарі «Системи знань та інновацій для розвитку сільського господарства», який проходив у рамках проведення 21-ої агропромислової спеціалізованої виставки «АгроТехСервіс – 2022». Організаторами заходу були Запорізька торгово-промислова палата, Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України, Комітет підприємців АПК при ТППУ. Модерував захід директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, заступник голови Комітету підприємців АПК при ТППУ Роман КОРІНЕЦЬ.

Упродовж трьох годин з учасниками вебінару, а їх було більше пятидесяти, ділилися досвідом представники проєкту «Institutional and Policy Reform for Smallholder Agriculture», сільськогосподарської дорадчої служби, НУБіПУ, фермерських господарств, інформаційно-консультаційних центрів, ННЦ “Інститут аграрної економіки” та ін. Доповіді спікерів стосувалися дорадництва у системі  AKIS, особливостей сільськогосподарського дорадництв в Україні, зокрема Запорізькій області. Учасники дізналися про освітнє середовище для підготовки фінансових/кредитних дорадників, застосування інтерактивних тренінгів для підготовки фермерів, знання та інновації, що потрібні фермерам, роль освіти та науки в системі цих знань тощо.

В цілому, захід був проведений на високому рівні, відрізнявся різноманітністю тематик, цікавими доповідями від різних спікерів. Впевнені, що такі заходи дозволять розглянути можливість впровадження інновацій в сільському господарстві. Дякуємо організаторам вебінару.

Інформацію підготував доцент Сергій Шаров