23 січня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулась конференція трудового колективу. Вона проходила в онлайн форматі з допомогою платформи Zoom. Для участі у роботі Конференції зареєструвалися 122 делегати.

Відкрив і модерував Конференцію голова профкому трудового колективу ТДАТУ Микола Андрущенко. Він ознайомив присутніх з питаннями, винесеними на розгляд делегатів:

  1. Звіт ректора ТДАТУ за 2022 рік;
  2. Звіт радника ректора ТДАТУ за 2022 рік;
  3. Про виконання умов колективного договору за 2022 рік;
  4. Затвердження колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом на 2023 рік;
  5. Про діяльність “БО БФ “ТАВРІЯ”;
  6. Різне.

На розгляд Конференції був представлений звіт ректора ТДАТУ Сергія Кюрчева за перший рік своєї роботи на посаді керівника Університету. Звіт детально відобразив роботу колективу університету за всіма напрямами діяльності.

На початку доповіді ректор зазначив, що 2022 рік – був надскладним для нас усіх, він приніс багато горя, болю, скорботи та викликів, які до цього часу ми навіть не могли уявити собі. Минулий 2022 рік починався з безлічі нових ідей, завдань, планів на майбутнє, особливо з відзначення 90-річчя нашого славетного університету. На жаль, 24 лютого ці всі плани були вмить обірвані через повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України.

У зв’язку із тимчасовою окупацією міста Мелітополя та згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 26.04.2022 №387, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного був тимчасово переміщений на базу Запорізького національного університету, де увесь цей час і до сьогодні активно працює ректорат, деканати факультетів та інші структурні підрозділи університету.

Крім того, цим же наказом, до міста Запоріжжя були тимчасово переміщені з тимчасово окупованих територій відокремлені структурні підрозділи університету (коледжі).

З урахуванням військового стану в Україні у 2022 році освітній процес здійснювався за такими формами: очна (аудиторна) – до 24.02.2022; дистанційна; дуальна.

Навчальні заняття у дистанційній формі відбувалися на платформі Zoom, для цього було отримано безкоштовний доступ для усіх НПП університету, що дозволило проводити заняття без обмеження Zoom -конференції в часі. Науково-педагогічні і педагогічні працівники у 2022 році продовжили активно впроваджувати інноваційні методи викладання з використанням цифрових технологій, зокрема електронні ресурси на платформах Coursera, edX та Udemy.

Активну роботу з викладачами у 2022 р. в університеті продовжила Вища школа педагогічної майстерності.

На  2022 рік ТДАТУ отримав найбільше фінансування з держбюджету за останні роки. На жаль, у зв’язку з воєнним станом та тимчасовою окупацією, робота ННЦ була призупинена, як і призупинилися контакти з підприємствами та фермерськими господарствами південного регіону, що призвело до різкого зменшення надходжень від госпдоговірної тематики, які вдалося заробити до окупації.

Незважаючи на всі виклики, у ТДАТУ був збережений професорського-викладацький склад, що було дуже важливим. Структура викладацького складу університету показує, що майже 90% співробітників мають науковий ступінь. Співвідношення докторів наук до кандидатів становить приблизно 1:3, тоді як в Україні у цілому це співвідношення дорівнює 1:6. На підставі цього, можна стверджувати, що забезпечення університету науковими кадрами є задовільним.

У 2022 році ТДАТУ не зважаючи на драматичні воєнні події року,  гідно тримав свої позиції у міжнародних і національних рейтингах ЗВО України, а саме:

1) у рейтингу Webometrics Ranking – 53 місце серед університетів України, при цьому це 2 місце серед аграрних ЗВО України та 3 місце серед ЗВО Запорізької області.

2) у рейтингу університетів за показниками Scopus ТДАТУ посів 97 місце, і вперше увійшов до ста кращих ЗВО і має індекс Гірша – 16.

3) у рейтингу UniRank University – 61 місце.

4) За рейтингом «ТОП-200 Україна» ТДАТУ посів 70 місце серед 200 кращих ЗВО України.

5) У Консолідованому рейтингу українських ЗВО ТДАТУ посів 101 позицію, піднявшись на 10 позицій у порівняні з минулим роком.

У зв’язку з блокуванням сайту наукової бібліотеки і серверу Репозитарія ТДАТУ, неможливо було пройти ранжування у липні 2022 року. Станом на лютий 2022 р. elarTSATU посідав 22 позицію серед ЗВО України.

Злагоджена робота усіх співробітників ТДАТУ дозволила ефективно організувати профорієнтаційну робота, завдяки чому вступна кампанія пройшла на високому рівні і дала достойні результати.

Ректор подякував кожному працівнику Університету, студентству за стійкість духу, відданість своїй справі.

«Дякую усім Вам за щоденну працю на благо рідного ТДАТУ. Наша єдність, взаєморозуміння, робота всієї нашої потужної команди дали можливість відповісти на неочікувані і страшні виклики 2022 року. Ми вистояли, ми не втратили віри і мужності!», – наголосив Сергій Володимирович.

Високу оцінку роботі ректора у своїх виступах дали делегати конференції, вони відзначили злагоджену організацію освітнього процесу, соціальну та моральну підтримку.

На конференцію трудового колективу був запрошений заступник голови Запорізької ОДА Віталій Сиволап. Він зазначив, що не дивлячись на важкий воєнний час, ТДАТУ був вимушений тимчасово переміститися у Запоріжжя і розпочинати свою діяльність з нуля. ТДАТУ може служити прикладом для багатьох закладів вищої освіти України. Завдяки колективу однодумців, план з набору вступників був перевиконаний на понад 14 %.

Одноголосно делегати конференції затвердили звіт ректора.

Звітував перед колективом і радник ректора ТДАТУ, професор Володимир Кюрчев, який 15 років був незмінним керівником університету. Володимир Миколайович детально зупинився на широкому колі питань, які вирішував задля життєдіяльності університету. Саме завдяки раднику ректора, депутату обласної ради, було вирішене питання щодо переміщення ТДАТУ на базу Запорізького національного університету. Завдяки взаємодії з органами державної влади вдалося розблокувати казначейські рахунки та здійснити виплати заробітної плати і стипендій.

Також, завдяки взаємодії Володимира Кюрчева з обласною владою та випускниками, вдалося вирішити питання придбання 2 потужних серверів (для відновлення роботи сайту, освітнього порталу, бухгалтерії та системи «Освіта») та ноутбуків для забезпечення функціонування  офісу ТДАТУ у Запоріжжі.

Делегати конференції дали високу оцінку роботі радника ректора ТДАТУ та одноголосно затвердили звіт.

На конференції було розглянуто питання про виконання умов колективного договору за 2022 рік та затверджений новий колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом на 2023 рік. Обговорили делегати також питання стосовно діяльності “БО БФ “ТАВРІЯ”.