12 січня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулась щорічна конференція трудового колективу.

До конференц-залу були запрошені член наглядової ради, народний депутат України Сергій Мінько, міський голова Мелітополя Іван Федоров, голова Мелітопольської районної ради Ігор Судаков. Голова Наглядової ради Геннадій Новіков приєднався до конференції через онлайн-платформу. Члени вченої ради та ректорату були присутні в залі і дотримувалися карантинних вимог. Вперше, в історії Таврійського ДАТУ конференція відбувалась у дистанційному форматі. Інші делегати брали участь у конференції за допомогою онлайн-платформи ZOOM.

В порядку денному значилися п’ять питань:

1. Звіт ректора університету, д.т.н., професора, члена-кореспондента НААНУ Кюрчева В.М. щодо виконання умов контракту з Міністерством освіти і науки України та положень статуту ТДАТУ за 2020 рік.
2. Звіт про виконання умов колективного договору 2020 – 2021рр.
3. Про зміни та доповнення до колективного договору між адміністрацією та профкомом на 2020-2021рр.
4. Про діяльність «БО БФ «Таврія».
5. Різне.

Перед початком заходу відбулось декілька урочистих подій. Ювіляри січня отримали відзнаки та нагороди. Міський голова Іван Федоров з нагоди ювілею Володимира Надикто, проректора з наукової роботи, члена-кореспондента НААН України, доктора технічних наук, професора, вручив відзнаку за вагомий внесок у розвиток м. Мелітополя. Ректор у своєму вітанні високо оцінив діяльність Володимира Трохимовича впродовж 15 років і побажав і надалі високо тримати наукову планку вченого.

Ректор також тепло привітав Миколу Андрущенко, доцента, кандидата с.г. наук, безмінного голову профкому ТДАТУ впродовж 20 років. Від Запорожського обкому профспілки працівників АПК він отримав медаль «Заслужений працівник профспілки працівників АПК України», яку йому вручив Анатолій Данилюк, заступник голови обкому профспілок.

У своєму звіті ректор Університету Володимир Кюрчев зазначив, що 2020 рік був складним як для галузі освіти так і для України. Через пандемію коронавірусу усім учасниками освітнього процесу (викладачам і здобувачам освіти) довелося опановувати нові технології. Для цього у ТДАТУ були створені всі умови: закуплено нове сучасне обладнання та устаткування, створено та запущено новий Освітній портал. Посильну допомогу у навчальному процесі надали співробітники наукової бібліотеки. Впродовж року, в умовах карантину, вони надали послуги 13 тис. користувачам, з яких 9.5 тисяч – дистанційні. За період пандемії значно зросло кількість звернень користувачів до електронних ресурсів. У дистанційному режимі відбувалась і акредитація освітніх програм експертами Національного агентства забезпечення якості вищої освіти. ТДАТУ успішно пройшов акредитацію за всім запланованими освітніми програмами.

Головним завданням в Університеті є високоякісна підготовка фахівців, а особливо їх практична підготовка відповідно до вимог ринку праці. Одним з напрямків покращення практичних навиків студентів є впровадження дуальної форми навчання. Здобувачі вищої освіти, отримавши певні знання з професійних дисциплін, відразу направляються у найкращі підприємства та установи відповідного профілю, де закріплюють отримані знання на практиці. У поточному 2020-2021 навчальному році у 1 семестрі на дуальній формі навчалися 483 здобувача вищої освіти університету, у тому числі 244 бакалавра та 239 магістра. Для цього було укладено угоди з 420 підприємствами-партнерами.

Здобувачі вищої освіти беруть активну участь у конференціях та конкурсах різного рівня. Для реалізації творчих здібностей студентів функціонує Центр культури та дозвілля та спортивний клуб «Таврія університет». Учасники творчих колективів та спортивних команд протягом року посіли чимало призових місць та отримали перемоги на фестивалях, конкурсах та змаганнях.

Володимир Миколайович у своєму виступі акцентував увагу на важливому пункті – місце Університету у рейтингах. 2020 рік став для ТДАТУ знаковим. Завдяки плідній роботі усього колективу, Університет зайняв лідируючі позиції в багатьох з них. ЗВО представлений у 5 міжнародних і 2 національних рейтингах.

ТДАТУ серед 240 ЗВО України усіх форм власності посідає наступні місця:

• Webometrics – 44;
• Google Scholar Citations від Webometrics – 23;
• Transparent Ranking of Repositories – 34;
• UniRank University – 42;
• SCOPUS – 130;
• «ТОП-200 УКРАЇНА 2020» – 48;
• Консолідованого рейтинг ЗВО – 126;
• Винахідницька діяльність – 3.

У загальному рейтингу ЗВО України у 2020 році Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного посів 48 місце і покращив на 18 позицій свої результати у порівняні з минулим роком. ТДАТУ вперше увійшов до 50-ти кращих університетів України.. Науковці університету активно публікуються у наукових базах Scopus і Web of Scince. Показник індексу Хірша у Scopus на сьогодні дорівнює 10.

Рейтинг Університетів з винахідницької діяльності приніс ТДАТУ чергову перемогу – 3 місце в загальній таблиці рейтингу і 1 місце серед аграрних ЗВО України. Науковці Університету працюють над різними дослідженнями, які завершуються новими розробками та отриманням патентів України. Впродовж останніх п’яти років університет знаходиться на лідерських позиціях з винахідницької діяльності серед ЗВО України.

ТДАТУ – активний учасник Міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти – 2020» та «World Edu- 2020». Серед провідних ЗВО України ТДАТУ отримав престижну високу нагороду – Гран-Прі «Лідер наукової та науково-технічної діяльності України», а також, престижну нагороду – золоту медаль у номінації «Дуальна форма здобуття освіти як дієвий механізм підвищення якості підготовки фахівців».

Наприкінці своєї доповіді Володимир Кюрчев подякував трудовому колективу Університету за плідну роботу.

Присутній на конференції трудового колективу народний депутат України Сергій Мінько, який, до речі, сам є випускником ТДАТУ, членом наглядової ради, висловив подяку Володимиру Миколайовичу за плідну співпрацю. Нардеп наголосив, що завдяки співпраці з Університетом та у місті було втілено багато суспільно значущих проєктів. Володимир Миколайович має великий досвід у громадській діяльності. Зараз він втретє є депутатом Запорізької обласної ради та очолює важливу депутатську комісію – бюджетну. Нардеп з упевненістю сказав, що цей факт позитивно вплине на розвиток Мелітополя та району, а Таврійському державному агротехнологічному університету імені Дмитра Моторного побажав подальшого розвитку та процвітання.

Голова наглядової ради ТДАТУ та Громадської спілки «Аграрний союз України» Генадій Новіков високо оцінив звіт ректора та роботу колективу Університету в непростих умовах карантину. Добрі слова на адресу Володимира Миколайовича висловили перший проректор Олександр Скляр, професори Оксана Єременко та Анатолій Панченко, декан факультету економіки та бізнесу Ганна Ортіна, заступник головного бухгалтера Світлана Мештанова та в.о. директора ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ» Денис Дубина.

Одноголосно делегати конференції трудового колективу дали високу оцінку роботи ректора Володимира Кюрчева та затвердили його звіт.

На конференції затвердили акт про виконання умов колективного договору 2020 – 2021рр. та зміни до нього, а також діяльність «БО БФ «Таврія» та сформували комісію з охорони праці.

На конференції трудового колективу представили нового проректора з наукової роботи. На цю посаду призначена Оксана Єременко, доктор с.-г. наук, професор кафедри рослинництва імені професора В.В. Калитки. Оксана Анатоліївна є гарантом новітньої магістерської програми «Агрокебети», яка реалізується у ТДАТУ з 2020 року. Вже є перші перемоги. Команда ТДАТУ Green Choiсe отримала І місце у конкурсі проєктів «Агрокебети Competition» та була нагороджена грошовою премією. Три учасника: Олег Калінін, Євген Пархоменко та Анастасія Івченко отримали 50 тисяч гривень.

Ознайомитися зі звітом ректора можна за посиланням.

Редакційно-видавничий відділ