В ТДАТУ завершено проведення конкурсу «Кращий куратор академічної групи» (далі Конкурс) 2017-18 навчального року. Підставою для проведення Конкурсу є ряд рішень Вченої ради та Ректорату університету останніх трьох років.

Конкурс проводиться з метою вдосконалення та активізації роботи кураторів груп, підвищення ролі, престижності і мотивації кураторської діяльності. Основним завданням Конкурсу є аналіз і оцінка роботи куратора, виявлення і розповсюдження кращого досвіду роботи кураторів в університеті. Університетський конкурс є складовою аналогічного Всеукраїнського конкурсу.

Конкурс в ТДАТУ проводиться у три етапи: перший – відбірковий кафедральний, серед кураторів кафедр, як інформаційний звіт про роботу куратора на засіданнях кафедр факультетів; другий – факультетський, за участі переможців першого етапу, кращих кураторів кафедр факультету; третій – заключний, за участі кращих кураторів факультетів, переможців другого етапу.

Оцінка роботи куратора здійснюється за наступними основними показниками: успішність і відвідування занять студентами групи; проведення кураторських годин: зміст, явка; участь студентів групи в олімпіадах, конференціях, тематичних конкурсах різних рівнів; участь студентів групи в масових заходах факультету та університету; залучення студентів до наукової роботи, участі у спортивних секцій, художній самодіяльності, роботі клубів за інтересами; робота студентського самоврядування; робота зі студентами групи в гуртожитку; підтримка зв’язку (у разі необхідності) з батьками студентів; представлення студентів групи до заохочень або стягнень та інш.

Конкурсною комісією було відзначено високий рівень організації проведення конкурсів на всіх факультетах. За результатами факультетських етапів Конкурсу учасниками фіналу були визначені: Журавель Дмитро Павлович (МТ Ф, каф. ТС в АПК, гр. 23 МБ АІ), ПОСТНІКОВА Марина Вікторівна (Ен Ф, каф. ЕТЕМ, гр. 12 ЕЕ), БОЧАРОВА Наталія Олександрівна (Ф ЕтаБ, каф. Менеджмент, гр. 11 МН), ХАЛАНЧУК Лариса Вікторівна (Ф ІКТ, каф. ВМіФ, гр. 11 КН), ЩЕРБИНА Валентина Вікторівна (Ф АТЕ, каф. ЕОНС, гр. 11 МБ ЕК).

Далі коротко про ті кращі сторони роботи кураторів-фіналістів Конкурсу, які були відмічені конкурсною комісією та можуть бути рекомендовані до запровадження у роботі всіх інших кураторів груп. Це: підходи щодо «формування колективу групи»; робота куратора щодо визначення лідерських якостей членів групи, залучення колективу групи до участі у факультетських та загальноуніверситетських заходах; індивідуальна роботи куратора з кожним членом групи, робота зі студентами в соціальних мережах в тому числі; робота куратора щодо контролю успішності студентів групи, залучення студентів групи до участі у НДРС та предметних олімпіадах та інш.

Після закінчення апеляційного періоду, Дипломи ректора ТДАТУ як переможці конкурсу отримали: ХАЛАНЧУК Л.В., ПОСТНІКОВА М.В., ЩЕРБИНА В.В.

Вітаємо кращих кураторів ТДАТУ, бажаємо їм подальших творчих успіхів, а ТДАТУ – перемоги на всеукраїнському етапі Конкурсу!

Грицаєнко І.М., пом. ректора ТДАТУ з ОВР, співорганізатор конкурсу, фото автора