originalНа сьогодні рейтинги ЗВО у національних та міжнародних рейтингах – це не лише визначення позиції університету у рейтинговій таблиці, це – показник динаміки змін навчального закладу порівняно з іншими. У 2019 році ТДАТУ представлений у 5 міжнародних і 4 національних рейтингах.

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» на початку липня складено консолідований рейтинг ЗВО України 2019 року, який охоплює 240 закладів вищої освіти. У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні рейтинги навчальних закладів України: “Топ-200 Україна”, “Scopus” та “Бал ЗНО на контракт”, кожен з яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів.

ТДАТУ у загальному рейтингу посів 136 позицію ( у 2018 – 155 місце), тим самим покращив свій рейтинг на 19 позицій.

Також певним проривом є третя позиція ТДАТУ ( у 2018 – 5) серед регіональних ЗВО. Університети Запорізької області розмістилися у консолідованому рейтингу наступним чином:

ЗДМУ – 38 місце
ЗНУ – 56
ТДАТУ – 136
ЗНТУ – 142
БДПУ – 170
МДПУ ім.Б.Хмельницького – 187-188
ЗІЕІТ – 208
Класичний приватний – 213
ТДАТУ також покращив свій рейтинг і серед аграрних університетів і посів 6 сходинку (у 2018 – 10 позиція).

За результатами Консолідованого рейтингу 2019 року п’ятірка лідерів університетів України наступна:

КНУ ім. Шевченка, який очолює таблицю рейтингу третій рік поспіль
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Харківський національний університет ім. Каразіна
Львівський національний університет ім. Франка.
Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Національний медичний університет ім. Богомольця.
З впевненістю можна стверджувати, що колектив ТДАТУ на вірному шляху. Другий рік поспіль ми підіймаємося по сходинках усіх рейтингів тільки вгору. І це є досягненням всього колективу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

За матеріалами сайту https://osvita.ua/vnz/rating/

Ольга Білоцька,