Україна має багатовікові конституційні традиції. Так, понад 300 років тому – 5 квітня 1710 року була укладена Конституція Пилипа Орлика, одна з перших європейських конституцій нового часу, і написав її саме українець.У документі були закладені демократичні принципи парламентаризму, сесійна робота Ради, а держава називалась Україною. Втім, Конституція Орлика так і не набула чинності, оскільки була написана в умовах вигнання.

Україна 28 червня 2021 року відзначатиме 25-річчя з дня ухвалення Конституції. 28 червня – не просто додатковий вихідний день влітку. Щороку влада та активісти намагаються донести громадянам важливість Конституції України, влаштовуючи багато просвітницьких та патріотичних заходів, виставок, парадів, концертів та фестивалів.
Конституційний процес не завершився прийняттям Конституції 28 червня 1996 року. Він триває увесь час, допоки існує держава і розвивається суспільство.

Наукова бібліотека, разом зі студентством ТДАТУ, приєдналась до онлайн-флешмобу «Моя Конституція» з хештегом #Конституціяудії, який оголосили» «Обласний центр патріотичного виховання молоді» ЗОР, науково-методичний центр «Освіта та громадське суспільство», ГО «Запорізька спілка юристів» та пропонує увазі користувачів експрес-виставку «Конституція України: від Гетьмана до Президента», яка знайомить з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, дає можливість простежити шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, розповідає про Конституційний процес та конституційне право в незалежній Україні.

На виставці представлені видання: «Конституція України», «Конституція України – гарант захисту прав людини», С. Чехович «Конституція України (з офіційним тлумаченням Конституційного Суду України), «Коментар до Конституції України», Б. Крупницький «Гетьман Пилип Орлик» тощо. У рідкісному та цінному фонді зберігається мініатюрне видання Конституції України 1996 року розміром 7,5×10,5 см.

Наукова бібліотека щиро вітає всю університетську спільноту та студентство з Днем Конституції України. Нехай демократичні засади, що закріплені в Конституції, стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийде до серця кожного громадянина нашої країни. Бажаємо, щоб мир і злагода сприяли подальшій розбудові правової держави!

Світлана Голодова,
завідуюча відділом наукової бібліотеки