12 жовтня 2016 року, на передодні Дня козацтва та Дня захисника України, на базі кафедри фізичного виховання і спорту ТДАТУ відбулися спортивні змагання «Козацькі забави». Організаторами заходу виступили кафедра фізичного виховання і спорту та кафедра суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ.

У змаганнях взяли участь команди усіх факультетів університету, які складалися з козаків «Студентського козацького куреня ТДАТУ». У програмі змагань булоп еретягування канату, стрибки в мішку, дартс, піднімання гирі, силова естафета.

Перше місце вибороли студенти механіко-технологічного факультету, на другому – факультет агротехнологій та екології, на третьому – інженерії та комп’ютерних технологій. Переможці були нагороджені дипломами та солодкими подарунками.

День захисника ́ України – свято, що відзначається в нашій державі 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом. В українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно з літописами князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих у княжі і козацькі часи присвячувалися цьому святу. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких обирали нового гетьмана або кошового отамана. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія.

Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам’яті українського народу. Виникнення козацтва допомогло консолідувати українців у боротьбі проти численних ворогів, які в ХV-ХVІІ століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі. Козацтво завжди було символом невмирущості нашого народу, уособленням національного характеру, сили та мужності.

Кафедра суспільно-гуманітарних наук

Фото Ганни Бовкун