До Дня козацтва, який щорічно відзначається 14 жовтня, наукова бібліотека підготувала тематичну виставку «Світочі козацького духу», на якій представлена документальна та художня література про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями. Це такі видання: О. П. Раєнт «Усі гетьмани України», Д.В. Сухінін «Вогняні роси», І. Нечуй-Левицький «Вогняні роси», Б. Лепкий «Битва за Україну», Л. Косенко «Козаки» та інші.

Українське козацтво – феноменальне явище світової історії, яке не має аналогів у інших народів. У минулому Україну називали «козацька земля», «козацька нація». Останні півтисячоліття багато вчених, державних і політичних діячів інших країн сприймали козацтво як дивовижний винахід українського національного генія. Упродовж століть козаки були наймогутнішою військово-оборонною і духовною силою.

Українське козацтво не зникло. І сьогодні існує безліч козацьких організацій, таборів, загонів, тільки в м. Мелітополь засновано шість козацьких куренів. Студентський козацький курінь у 2016 році організовано і в ТДАТУ, отаманом якого є Кондаков Іван.

Чисельні представники нинішнього козацького руху стоять на захисті нашої землі у зоні АТО. Дійсно, оживає дух козацький! Нехай він допомагає нашим воякам у боротьбі за мир в Україні. Нехай Покрова Пресвятої Богородиці захищає їх від ворожої навали.

Наукова бібліотека