Вже декілька років в рамках міської програми «Реалізація заходів молодіжної політики та підтримки обдарованої молоді» та з метою розвитку молоді міста, її заохочення до громадської, наукової, творчої діяльностей та підвищення спортивних досягнень, в Мелітополі обирають кращих здобувачів освіти для призначення стипендії Мелітопольського міського голови.

Від Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного на стипендію мера претендують п’ять здобувачів: В’ячеслав Копоть, Марія Душина, Олег Калінін, Кирило Кузьмін та Микита Семенов.

Марія Душина – навчається у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного на 4 курсі за напрямом підготовки «Харчові технології». За час навчання зарекомендувала себе як дисциплінована, відповідальна, працьовита, дисциплінована та організаційна людина, вимоглива до себе та інших. У навчанні відрізняється цілеспрямованістю, здатністю до сумлінної праці. Має лише добрі та відмінні показники у навчанні, логічне мислення та творчу уяву. Навчалась 9 років у клубі спортивно-бального танцю «Грація». До навчання в університеті ставиться з великою відповідальністю. З першого курсу Марія є заступником старости групи, активним членом студентського самоврядування факультету та університету. Постійно бере активну участь у справах групи, у громадському житті факультету, університету та міста Мелітополь. Марія завжди відповідально ставиться до творчої роботи та якісно виконує її. Активна, обдарована, ініціативна, вихована. Допомагає в організації студентського дозвілля. Користується повагою серед студентів, викладачів. Має багато друзів, підтримує дружні стосунки з багатьма студентами університету та учасниками творчих колективів ЦКІД.

Олег Калінін – у 2016 році став студентом Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Про роки студентства хлопець розповів сам: «За 4 роки навчання я пройшов величезний курс як теоретичної, так і практичної підготовки. Цю підготовку забезпечують студентам професійна, завзята команда викладачів, спроможних відповісти на будь-яке ваше запитання із задоволенням й оригінальністю. Впродовж навчання мені відкривалось безліч можливостей подорожувати Україною та за її кордонами. Так, у лютому 2019 року мені вдалося побувати у столиці Франції, у місті закоханих – Парижі. Це стало можливим завдяки перемоги у благодійному проєкті «Агро-2019». Тоді я відвідав найбільшу міжнародну агровиставку SIMA 2019, в якій брали участь 1770 компаній з 42-х країн світу. У березні того ж року я отримав можливість представляти свою наукову роботу у Вінниці, на 2-му етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Агрономія». У вересні 2019 – був учасником професійного триденного тренінгового курсу “Вирощування суниці в закритому ґрунті”, який проходив у Києві. Представленні подорожі допомогли мені розширити мій кругозір, здобути нові знайомства та зв’язки, за що я вдячний факультету АТЕ та університету».

119872298_1049169898860883_8127684280847894390_nМикита Семенов навчається у ТДАТУ з 2018 року за напрямом підготовки «Комп’ютерні науки». За час навчання зарекомендував себе як організаційна, дисциплінована, старанна та цілеспрямована людина. Микита навчається на «відмінно», відповідально ставиться до виконання громадських доручень студентського самоврядування факультету та університету. У 2020 році Микита – стипендіат Запорізької обласної державної адміністрації. З 2019 року – голова комітету з питань культури, спорту та туризму Молодіжного парламенту Мелітополя. З 2018 року входить до складу студентської ради факультету. У 2019 році обраний головою Організаційного сектору студентського самоврядування ТДАТУ та заступником голови студентської ради університету. За відмінні успіхи у навчанні та активну участь у суспільному житті університету і факультету неодноразово нагороджений подяками та грамотами. Микита обраний студентським омбудсменом, до обов’язків якого входить представлення та захист прав, основних свобод та інтересів студентів ТДАТУ. Микита постійно бере участь в організації міських заходів, таких як: «Різдво Разом», «Брейн-Ринг до 235-ої річниці міста Мелітополя», «Черешньово». Є волонтером у Всеукраїнській акції «Том Сойер FEST», у різноманітних толоках тощо. Був учасником Зльоту відмінників ТДАТУ.

Кирило Кузьмін «З вересня 2018 року я розпочав своє студентське життя у Таврійському державному агротехнічному університеті імені Дмитра Моторного, на механіко-технологічному факультеті за спеціальністю галузеве машинобудування. Навчаюсь на 3 курсі, є старостою академічної групи. Також я є членом студентської ради механіко-технологічного факультету, тимчасово виконую обов’язки заступника голови студентського самоврядування, голови наукового сектору. Беру участь у науково-дослідницькій роботі, маю власні патенти та наукові публікації. Удосконалюю англійську мову. Я підтримує імідж університету, беру участь у міських та обласних спортивних змаганнях. У вільний час граю у футбол».

В’ячеслав Копоть – студент факультету енергетики та комп’ютерних технологій ТДАТУ. До навчання ставиться відповідально. Усі свої обов’язки студента виконує сумлінно. В’ячеслав за складом характеру веселий, енергійний, справедливий. До суспільно-громадської роботи ставиться з ініціативою та зацікавленістю. Впродовж усього строку навчання брав участь у різних заходах, які проводилися для студентів. В’ячеслав на професійному рівні займається вільною боротьбою, був призером обласних, регіональних та мирових чемпіонатів з вільної боротьби та сумо. З одногрупниками підтримує дружні стосунки. Має багато друзів серед студентів інших груп. Початок 2021 року для В’ячеслава ознаменувалось важливою подією – він став срібним призером Чемпіонату України з вільної боротьби 2021 року. Зараз триває конкурс на звання кращого спортсмена Запорізької області січня 2021 року, оголошений спортивним сайтом Запорізької області – «Запорізький спорт». Серед претендентів на це народне звання є і В’ячеслав Копоть.

Нагадаємо, що стипендія Мелітопольського міського голови для обдарованої молоді міста вводиться з метою підтримки талановитих молодих громадян, створення умов для виховання інтелектуальної та творчої еліти міста і спрямована на стимулювання молодих людей на досягнення високих результатів у навчанні, фізичну культуру і спорт, творчих досягнень в науково дослідницької, громадської та волонтерської діяльності.

Редакційно-видавничий відділ