Якісна освіта – це освіта, орієнтована на ринок праці та на потреби роботодавців. Щоб відповідати викликам сучасності, заклади освіти мають бути дуже гнучкими та відкритими для співпраці, тому, розвиваючи молоду і дуже перспективну спеціальність «Туризм», колектив кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Таврійського державного агротехнологічного університету прагне враховувати інтереси усіх зацікавлених сторін.

7 травня відбулося засідання «круглого столу», на якому була презентовано та обговорено освітньо-професійну програму для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 242 «Туризм».

У роботі  круглого столу взяли участь освітяни, представники місцевої влади та туристичного бізнесу:

  • ректор університету, д.т.н., проф. Кюрчев В.М.;
  • проректор з НПР, к.т.н., доцент Ломейко О.П.;
  • декан факультету економіки та бізнесу к.е.н., доцент Карман С.В.;
  • начальник відділу муніципального маркетингу та туризму Мелітопольської міської ради Запорізької області Григорович О.В.;
  • директор Мелітопольського краєзнавчого музею Ібрагімова Л.Р.;
  • завідувач відділом охорони культурної спадщини та туризму Комунального закладу «Районний центр культури» Мелітопольської міської ради Панасенко Ю.П.;
  • голова громадської організації «Запорізьке обласне відділення спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» Бернага Н.Ю.;
  • голова громадської організації «Всеукраїнська спілка працівників готельно-ресторанного бізнесу» Федоренко Г.О.;
  • голова Спілки громадських організацій «Рада національних товариств» Маргарян Л.С.;
  • голова громадської організації «Чарівна Таврія» та власник зеленої садиби «Гостини у Валентини» Єрмак В.А.;
  • керівники туристичних агенцій: «OldiTravel» – Бровкіна О.В. (м. Дніпро), «Турал Україна» – Вороніна Н.М. (м. Запоріжжя), «Браво-тур» – Харченко В.К., «Караван-тревел» –  Касьяненко С.В., «Море турів» – Кльон Т.В., «Лечу куда хочу» – Медведєва О.М., «Мир путешествий» – Шевчук О.О. (м. Мелітополь);
  • власник зеленої садиби «На хуторі» Римаренко О. О.;
  • завідувачі кафедр і викладачі ТДАТУ, які забезпечують освітній процес спеціальностей.

Метою заходу було обговорення загальних та професійних компетенцій в галузі туризму, що дозволять студентам спеціальності успішно працювати в сфері обслуговування туристичного комплексу країни і світу.

Учасники дискусії виявили неабияку зацікавленість та ентузіазм. Прозвучало багато цікавих думок, народилось безліч ідей, було зроблено слушні зауваження. Всі відчували, що роблять спільну, важливу справу.

Запрошені до участі у круглому столі представники туристичного бізнесу висловились за готовність надати практичну допомогу у підготовці майбутніх фахівців шляхом представлення своїх підприємств та організацій у якості баз навчальних та виробничих практик.

Захід завершився неформальним спілкуванням за кавою. Гості ділилися враженнями, обговорювали можливості плідної співпраці на ниві підготовки кадрів для такої важливої для нашої країни сфери діяльності, якою є туризм.

За результатом круглого столу буде остаточно сформована освітньо-професійна програма підготовки здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 242 «Туризм» з урахуванням зауважень і побажань всіх учасників-партнерів програми.

Колектив кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму висловлює щиру подяку керівництву університету за сприяння у проведенні заходу. Кафедра дуже вдячна усім учасникам круглого столу за плідну співпрацю, бажання та можливість надати допомогу у підготовці кваліфікованих, конкурентоспроможних спеціалістів для задоволення кадрових потреб в туристичній діяльності.

За матеріалами: кафедра бізнес-консалтингу

та міжнародного туризму