У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного з 2017 року започаткована освітня програма «Садівництво та виноградарство». В рамках її модернізації був проведений круглий стіл за участі агровиробників на тему: «Актуальні проблеми та стратегія розвитку спеціальності «Садівництво та виноградарство».

З привітальним словом перед присутніми виступив ректор університету, доктор технічних наук, професор Володимир Кюрчев. В обговоренні взяли участь керівники та агрономи провідних агропідприємств регіону, що вирощують плодову, овочеву продукцію та виноград.

Серед них:

Іван Гринців, директор ТОВ «ВКФ «Мелітопольська черешня»; Віктор Сенін, к.с.г.н., директор Мелітопольської дослідної станції cадівництва ім. М.Ф. Сидоренка ІС НААН України; Анатолій Тиховод, голова Запорізької обласної організації Аграрного союзу, директор ТОВ «Ольвія»; Олег Каліман, директор ТОВ «Таврія Скіф»; Василь Мікулін , директор ТОВ «Блексі Фрут Компані»; А. Більський, головний агроном ТОВ «Агролюкс»; І.Паламарчук, головний агроном ФГ «Димура»; І.Захаренко, директор ПП «Захаренко», селекціонер; С.Глущенко, спеціаліст з розвитку плодоовочевого ринку громадської організації «Рада жінок-фермерів Запорізької області»; А.Зубко, агроном ТОВ «Тур-Агро».

З боку Таврійського державного агротехнологічного університету Дмитра Моторного в обговоренні взяли участь Володимир Кюрчев, ректор ТДАТУ, д.т.н., професор; Олександр Ломейко, проректор з НПР ТДАТУ, к.т.н., доцент; Ірина Іванова, декан факультету агротехнологій та екології, к.с.г.н.; Максим Колесніков, завідувач кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії, к.с.г.н.; Ольга Алексеева, доцент, к.с.г.н., гарант освітньої програми та ведучі викладачі кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії.

Спільноті роботодавців було представлено основні позиції та положення висвітлені у освітній програмі, структурно-логічна схема освітніх компонент, специфіка та особливості програми.

В ході бесіди запрошені рецензенти зазначили високий фаховий рівень освітньої програми та необхідність підготовки спеціалістів для галузі садівництва. Разом з тим акцентували увагу на необхідності узгодження навчального навантаження для деяких дисциплін.

Більш докладно про засідання круглого столу дивіться за посиланням.

За матеріалами: Максим Колесніков,
зав. кафедри плодоовочівництва виноградарства та біохімії