22 грудня у читальному залі наукової бібліотеки відбувся круглий стіл «Славні козацькі традиції ТДАТУ». Ініціатором заходу став студентський козачий курінь ТДАТУ. Студентську ініціативу підтримало керівництво університету. На заході були присутні: виконуючий обов’язки ректора Олександр Ломейко; радник ректора, депутат Запорізької обласної ради Володимир Кюрчев; декан механіко-технологічного факультету Сергій Кюрчев. Студентську раду представляв її голова Микита Семенов.

Чималу підтримку у підготовці та проведенні круглого столу надали заступники деканів з організаційно-виховної роботи факультетів: Людмила Шлєіна (заступник декана АТЕ), Надія Паляничка (заступник декана МТФ), Олена Васильченко (заступник декана ФЕБ), Олександр Ковальов (заступник декана ЕКТ).

На захід були запрошені поважні гості, партнери студентського куреня ТДАТУ: Мелітопольський козачий курінь КВЗН на чолі з Ігорем Лисенко, Олег Шостак(ТОВ «БІОЛ»), Лариса Козирєва (ТОВ «Газонні машини»), Олег Мазур (ПП «Діміорс»), Сергій Дяченко (ТОВ «ТЕТІС»), Валерій Бірюков (ТОВ «Руслан-Комплект»), Наталія Рудіч (ТОВ «Агролідер»), Юрій Соболєв (Мелітопольська Федерація стрільби зі спортивного лука), Валентиною Єрмак (зелена садиба «Гостини у Валентини»), Віктор Тихонов (кінноспортивний клуб «Свобода»).

На початку заходу до присутніх звернувся отаман Мелітопольського куреня Ігор Лисенко, він подякував усім присутнім за розбудову козацького руху в Таврійському державному агротехнологічному університету імені Дмитра Моторного і виразив сподівання на подальшу плідну співпрацю на ниві відродження козацьких традицій запорізького козацтва. Українські козаки – славетні лицарі, мужні воїни. Вони залишили вагомий слід в нашій історії, з ними пов’язано і багато цікавих легенд, переказів.

Промайнули століття, але козацькі традиції та надбання і сьогодні продовжують жити в сучасному світі. Тема національно-патріотичного виховання молоді, активізація роботи з відродження й розвитку історичних, патріотичних і культурних традицій українського козацтва звучала у всіх виступах учасників круглого столу. Феномен українського козацтва є важливим культурним, патріотичним чинником консолідації української нації та формування української державності.

Студентський козачий курінь ТДАТУ напередодні нового року презентував гостям календар на 2022 рік «Славні козацькі традиції ТДАТУ», де можна побачити, яким чином традиції запорізького козацтва зберігаються в Таврійському ДАТУ.

Ідея та концепція створення календаря виникла під час планування роботи студентського козацького куреня на наступний рік. Були продумані локації для різних інформаційних блоків. Другого грудня проведено фотосесію студентів в українських та козацьких костюмах з козацькою зброєю і клейнодами. За допомогою наших партнерів видано певна кількість примірників.

Старшини студентського козачого куреня ТДАТУ Микита Андрєєв, Єгор Забурунов, Денис Красько, Дмитро Мавродій, Андрій Сеферов, Євгенія Шипиленко разом з методистом наукової бібліотеки з національно-патріотичного виховання Оленою Федоренко презентували та подарували присутнім календарі «Славні козацькі традиції ТДАТУ» на 2022 рік.

«Дякую студентам козацького куреня ТДАТУ за продовження та розбудову козацьких традицій ТДАТУ. Ця справа є важливою не тільки з точки зору підвищення рівня національно-патріотичного виховання нашого студентства та престижу запорізького козацтва, а також виховання у молоді поваги до українських народних традицій.», – акцентував Олександр Ломейко.

Сергій Кюрчев підкреслив важливу роль українського козацтва в національно-патріотичному вихованні молоді. В Таврійському державному агротехнологічному університету імені Дмитра завжди буде підтримуватися ініціатива студентської молоді і справи, пов’язані з любов’ю до нашої Батьківщини.

Розуміючи сучасну політичну ситуацію, Володимир Кюрчев наголосив про необхідність розвитку патріотизму в сучасному суспільстві. Також Він подякував партнерам студентського куреня ТДАТУ за підтримку молоді Університету у їхньому прагненні подовжувати славні козацькі традиції.

Поважні гості виразили свою готовність і надалі підтримувати патріотичні настрої студентів ТДАТУ.

Наприкінці засідання студенти на згадку про справи куреня отримали солодкий подарунок «Медовий будиночок ТДАТУ» та подякували присутнім за підтримку та допомогу.

Олена Федоренко,
методист наукової бібліотеки