Для майбутнього спеціаліста, що працюватиме у сфері енергетики, є важливим, щоб його компетенції відповідали вимогам сучасного виробництва. Ринок праці потребує фахівця, що вміє користуватися сучасною довідковою літературою, технічними засобами та здатен самостійно навчатися. В умовах нових вимог до освітніх стандартів, навчальних програм і планів вагому роль відіграє думка спеціалістів з виробництва.

23 березня 2016 року в конференц-залі Таврійського державного агротехнологічного університету відбувся круглий стіл робочої групи з розробки моделі фахівця зі спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», в якому взяли участь ректор університету, д.т.н., професор В.М. Кюрчев, проректор з НПР, доцент О.П. Ломейко, декан енергетичного факультету, професор І.П. Назаренко, завідувачі кафедр ЕТ і ЕМ професор В.В. Овчаров, кафедри ЕіА професор В.Т. Діордієв, викладачі енергетичного факультету.

На робочий стіл були запрошені досвідчені фахівці енергетичної галузі: технічний директор ВАТ «Запоріжжяобленерго» О.О Лисенко та його заступник В.М. Вороной, головний інженер Мелітопольських високовольтних мереж В.Д. Івашина, головний інженер Мелітопольського МРЕМ В.Ю. Коломієць, заступник начальника Якимівського РЕМ з енергозбуту О.В. Тупіцин, начальник Мелітопольського МУВГ М.В. Слєпкань, начальник Мелітопольського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії О.П. Груздєв, головний інженер КП «Водоканал» О.А. Ашихмін, директор комбікормового заводу ПП «Аскон» В.В. Новіков, головний енергетик ПАТ «Мелітопольський олійноекстракційний завод» В.О. Піязенко, заступник технічного директора, завідувач сектором інноваційних технологій ТОВ «НВП «Преобразователь-комплекс» О.В. Соломаха.

Усі присутні висловили думку про необхідність підготовки фахівців для енергопостачальних компаній, а також промислових та переробних підприємств, підприємств, що забезпечують зрошування в умовах ризикованого землеробства. Це потребує знань техніки високих напруг, перехідних електромагнітних процесів, сучасного обладнання трансформаторних підстанцій та електричних мереж, інструментів, засобів діагностики електрообладнання, релейного захисту і автоматики, мікропроцесорних засобів, систем автоматизованого електроприводу.

Присутні представники підприємств запропонували реалізацію спеціалізації випускників, починаючи з освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр». Було відмічено, що фахівець електроенергетичної галузі повинен мати достатню підготовку з питань охорони праці і техніки безпеки. Усі фахівці одностайно висловилися за підвищення ролі практичної підготовки у якісній підготовці випускників та запропонували свою допомогу у цьому питанні як з боку надання баз практичної підготовки, так і з боку участі виробничників в освітньому процесі.

Круглий стіл пройшов дуже плідно, у творчій атмосфері, участь спеціалістів електроенергетичної галузі допомогла у пошуку вірного напрямку підготовки майбутніх випускників. Учасники круглого столу домовились про подальшу співпрацю у загальній справі підготовки якісного фахівця-енергетика.

Заступник декана енергетичного факультету з ННР Д.М. Коваль

Фото Ганни Бовкун